Як скласти список продуктів та меню на тиждень: прості поради від Євгена Клопотенка

Їжа – це одна з базових потреб людини. Та важливо ставитися до цього усвідомлено. Не просто відкривати щодня холодильник та закидати в себе все, що потрапить під руку, а намагатися їсти корисну їжу, таку, яка потрібна саме вам та вашим близьким. Було б круто, аби ви відповідально ставились до вибору того, що ви їсте, слідкували за балансом продуктів у раціоні й знали правила здорового харчування та дотримувалися їх.

На перший погляд, це може здатися важко, але головне – просто почати це робити. І тут вам дуже допоможе меню на тиждень. Просто виділіть трохи часу й запишіть страви, які будете готувати на сніданок, обід та вечерю протягом 7-ми наступних днів, зважаючи на те, якою має бути тарілка здорового харчування кожної людини. Тобто кожна ваша страва має містити приблизно 50% овочів та зелені, 25% білка та 25% вуглеводів.

Переваги планування меню на тиждень

У меню на тиждень є багато плюсів. Ось деякі з них:

  1. Ви не куплятимете зайвого. Знаючи, які страви ви будете готувати протягом тижня, вам буде простіше придбати лише ті продукти, що точно знадобляться, а кількість імпульсивних покупок значно скоротиться.
  2. Ви зможете раціонально використовувати продукти. Якщо скласти меню так, що деякі з інгредієнтів будуть присутні у стравах кілька разів на тиждень, так легше буде зекономити. Наприклад, з одного паковання курячого філе ви зможете зробити шніцель у понеділок, рулет у вівторок та парові котлети у середу. Так само і качан цвітної капусти ви можете використовувати впродовж тижня в різних стравах. Так продукти не будуть псуватися і вам не доведеться знов їх викидати.
  3. Вам буде легше економити час та гроші. Ви завжди можете обрати саме такі страви, які вписуються у ваш тижневий бюджет, тому його легше буде не перевищити. Так само і з часом – у той день, коли ви маєте його більше, можна приготувати страви, що потребують більше вашого ресурсу і навпаки.
  4. Ви можете використати ті продукти, про які постійно забуваєте. Наприклад, у вас давно стоїть банка консервованого тунця чи закінчується строк придатності якоїсь крупи. Перегляньте всі свої запаси та використайте ці продукти, коли складатимете меню.

Після того, як ви впорались зі складанням меню, можна легше сформувати список потрібних продуктів.

Як скласти список продуктів

Як скласти список продуктів

Я дам вам кілька загальних порад, щоб полегшити формування списку продуктів.

  • Перегляньте свої запаси базових інгредієнтів. Передивіться, чи є у вас борошно, олія та вершкове масло, крупи, макарони, консервовані продукти, сіль та спеції, загляньте у морозилку. Наші сучасні реалії диктують нам свої умови, тому раджу тримати вдома невеличкий базовий запас продуктів тривалого зберігання. Деякі з них ви зможете використати й в умовах зникнення електроенергії. Тож завжди майте вдома кілька банок ваших улюблених консервів, основний набір круп і макаронів тощо. Якщо у вас всього вдосталь, значить поки що не вносьте ці продукти у список покупок, навіть якщо вони є у вашому тижневому меню, спочатку використовуйте наявні, щоб не робити вдома цілий склад. Таку «ревізію» ви можете проводити щотижня та додавати у список ті з базових продуктів, що закінчуються.
  • Крім того, щоб просто виписати всі продукти, що необхідні для приготування страв з меню, обов’язково вкажіть кількість кожного з них. Підрахуйте, скільки продукту вам знадобиться для кожної зі страв та пропишіть це у списку, так ви не купите забагато чи замало.
  • Розподіліть продукти у списку за категоріями: м’ясо, овочі, сири, крупи й так далі. Орієнтуйтеся на розташування відділів у магазині, в який ви найчастіше ходите. Так вам простіше буде набирати продукти у кошик.
  • Якщо вам зручно користуватися ручкою і блокнотом, чи просто надиктовувати список у примітки смартфону, робіть так, але я раджу вам переглянути та завантажити на свій телефон один з багатьох спеціальних застосунків, які створені спеціально для цього. Як для Android, так і для iPhone вже створено достатньо безкоштовних програм для покупок, які допоможуть вам зручно складати списки, сортувати їх за категоріями та викреслювати продукти, що ви вже придбали.

Я сподіваюсь, мої поради допоможуть вам харчуватися краще та економно купувати продукти.

Читайте також

Завантаження...