Таємниці червоної риби. Яка різниця між фореллю, лососем та сьомгою

Якщо перед вами викладуть однакові за розміром філе «лосося», форелі та сьомги, чи зможете ви розпізнати, де що?  Якщо ви сумніваєтеся в своїх силах, мені є що вам розповісти. Бо ніби і не надто разюча відмінність між цими видами червоної риби, але деталі важливо знати, коли хочете приготувати ідеально засолену, смажену чи запечену рибу, правильно обрати, яку саме додати в салат, а з якої зробити рибний фарш. Будемо розбиратись.

Базові знання

Почнемо з бази. Лосось – це не конкретний вид риби, а загальна назва сімейства лососевих. Тобто, сьомга та форель – це вид лосося, як і горбуша, кета, нерка, кіжуч тощо. Тепер ви розумієте, чому я у вступі взяв слово «лосось» в лапки? Тому якщо вас продавець запитує, чи будете ви брати лосось, дізнайтеся більше, який саме вид пропонується. Так само можете запитати і в японському ресторані, яку саме рибу із сімейства лососевих вони використовують для приготування страв, бо зазвичай в меню вказують просто «лосось», за цією назвою може «ховатися» навіть менш відомі види лососевих, як кета чи нерка.

А от форель і сьомга отримали більше прав, їх частіше називають на «імена», бо саме ці представниці лососевих найбільш популярні в нашій країні.

Тож поговоримо про те, чим між собою відрізняються вони.

Форель і сьомга – чим вони різняться?

Вони обидві красиві, ніжні та смачні, належать до однієї сім”ї, в чому ж може бути різниця? А вона є. Щонайперше треба звертати увагу, на зовнішній вигляд самої рибини, на колір м’яса, а потім, коли скуштуєте, і на смак.

Зовнішній вигляд цілих риб. Якщо ви купуєте цілу рибину, зверніть увагу на голову. Сьомга має витягнуту та гостру форму голови, а у форелі вона округлої форми.

Форель сьомга лосось відмінности

На фото – сьомга

У сьомги сріблясті боки зі світлим черевцем, а форель світло-сірого кольору з червоними смужками по боках. А ще сьомга значно більше за форель. Середній розмір тих рибин, що потрапляють до нас на прилавок – 5-6 кг, тоді як форель не важить більше 4 кг, а частіше вагою 1-2 кг. Тому, бачите велику рибу, то це сьомга, а не форель.

Форель сьомга лосось відмінности

На фото – форель

Колір м’яса. Колір м’яса сьомги ніжно-рожевий, а морської форелі – насичений помаранчевий або майже червоний. Але хочу зауважити, раптом ви заплутались, що існує ще річкова форель – вона невеличка, вагою від 500 г до 1 кілограму з білим чи ледь рожевим м’ясом.

Форель сьомга лосось відмінности

На фото – сьомга

Також є один підступний момент при виборі риби з сімейства лососевих – це продаж замороженої риби. Колір її майже однаковий і важко визначити, який саме це вид. Тому орієнтуйтеся на те, що написано на пакованні чи спробуйте порівняти шматочки. Все ж таки форель буде більш червонішою за сьомгу.

Форель сьомга лосось відмінности

На фото – форель 

Смак та приготування. Візьміть два шматочки нашої піддослідної риби – форелі та сьомги, уважно придивіться. Якщо бачите, що філе чи стейк має товсті білі прожилки, то знайте – це сьомга. До речі, це свідчить, що ви тримаєте більш жирну представницю. Саме тому її частіше використовують для запікання на грилі чи в духовці. Вона настільки довершена сама по собі, що її достатньо посолити перед приготуванням, а після скропити соком лимона.

Форель вважається більш дієтичною рибою та тому до неї підходять жирні соуси на основі вершків, сметани, вершкового масла та майонеза. Якщо їх додати до сьомги буде смачно, але, як то кажуть, too much.

Якщо обираєте солену сьомгу, то отримаєте більш ніжну холодну закуску, проте зважайте, що нарізається краще форель, бо вона  пружніша. Через це, до речі, гарно підходить і для копчення.

Яку саме рибу додавати в салат залежить від його складових. Чим вони простіше, тим більше вимагатимуть яскравого акценту. І тоді ним може стати жирна сьомга. Та й рибним котлетам вона теж пасує. А якщо у салаті і так багато акцентів, то беріть форель. Але, звісно, орієнтуйтеся на свої смакові вподобання, і готуйте, як вам більше смакує. У мене є багато страв з лосося, тому готуйте, експериментуйте та розбирайтеся в рибі, задля досягнення довершеності смаків.

Готувати – це просто!

Завантаження...