А ви знали, що жовтогаряча обліпиха зберігає високу концентрацію вітаміну С навіть після заморозки і його в 12 разів більше, ніж в апельсинах? Вона має у складі 18 з 22 відомих амінокислот та насичує організм серотоніном, гормоном щастя, що надактуально у холодну пору року. І це ще не все про користь обліпихи, бо ягоди мають суперсилу – впливають на красу шкіри та волосся, бо багаті вітаміном А та Е.
Цю ягоду досить складно знайти в супермаркеті, можливо вам пощастить. Але вона точно є на ярмарках та базарах. Не вагайтеся, купуйте. Обліпиха добре зберігається в холодильнику до двох тижнів, за умови, що ягоди цілі та неушкоджені. А ще заморозьте різними способами жовтогарячі плоди та посушіть, щоб взимку поповнювати запас вітамінів та мікроелементів.
Як заготовити обліпиху на зиму
Зручний спосіб зберігання обліпихи на термін до року – заморожування різними способами. Найкращий час для збору врожаю – в листопаді до перших заморозків. Якщо ягода підморозиться, то стане м’якою і її буде важче зривати з гілочок та не пошкоджувати цілісність. Зазвичай, продають вже обірвані ягоди. Раптом вона росте у вас на дачі чи ви за рідким випадком придбали її на гілочках, знімайте плоди обережно та в міцних рукавичках, щоб не поколоти пальці.
Для заготівлі на зиму обліпиху необхідно добре промити в друшляку та викласти на двошаровий паперовий рушник, щоб повністю обсушилася. Для заморожування цілих ягід беріть невеличкі герметичні пакети розміром 20 на 30. Чим рідше ви будете діставати пакет з морозилки та відкривати його, тим краще та довше обліпиха збережеться.
Заморожуємо обліпиху в пакетах
Чистими та сухими ягодами наповніть герметичний пакет, але не набивайте повністю, бо в процесі замороження ягоди збільшаться в розмірі та розірвуть його. Перекладіть пакети в морозильну камеру та розмістіть в один шар. Через шість годин дістаньте та кожен пакет обережно струсіть. Це потрібно для того, щоб відклеїлися ягоди, які прилипли в процесі замороження. Потім для економії місця в морозильній камері пакети з ягодами обліпихи викладайте один поверх іншого.
Заморожене пюре з обліпихи
Ще один спосіб заготовити обліпиху – перетерти її з цукром та заморозити. Для цього викладіть ягоди в чашу блендера та засипте цукром. Ми робимо в пропорції 1:1, щоб відчувалася приємна кислинка обліпихи. Отриману суміш розкладіть у силіконові форми чи у формочки для льоду. Поставте в морозильну камеру щонайменше на шість годин. Потім дістаньте із форм заморожене пюре та перекладіть в герметичні пакети, зберігайте в морозильній камері. Якщо вам не подобаються кісточки та шкірка в пюре, після блендера пересипте порціями отриману суміш в дрібне сито та перетріть ложкою. Потім заморозьте чи розкрадіть у чисті сухі банки та зберігайте в холодильнику під капроновою кришкою до трьох місяців. Якщо банку відкриєте, бажано її з’їсти впродовж тижня.
Як засушити обліпиху
Сушені ягоди обліпихи додають в чай, компоти та морси. Для того, щоб їх зробити, використайте електросушарку. Якщо такої не має, розігрійте духовку до 70 градусів. Ягоди обліпихи викладіть в один шар на деко, застелене пергаментним папером. Ставте його в духовку на одну годину та трохи відкрийте дверцята для циркуляції повітря. Після вийміть та залиште повністю остигнути. Потім знову ставте в духовку за температури 70 градусів до повного висушування ягід. Ми на це витратили дві години. Остиглі сушені ягоди зберігайте в герметичній скляній ємності.
Що приготувати з обліпихи
З обліпихи виходить неймовірно смачний та вітамінний чай. Щоб урізноманітнити його смак додайте ще листочки свіжої м’яти. Зваріть з ягід морс та додайте до глінтвейну. Ще спробуйте пюре без кісточок додати в мед і довго збивайте суміш кухонною машиною з насадкою віничок до отримання крему. Потім їжте цю неймовірну смакоту ложкою чи намазуйте на брускети до сніданку. Ще з обліпихи готують соуси до м’яса та додають в пироги. Вона дарує стільки можливостей! Насолоджуйтесь.
Готувати – це просто!