П’ять корисних властивостей обліпихи, про які варто знати кожному

Восени вистигають жовтогарячі грона обліпихи. Ці пізні ягоди дуже важливі для харчування й у нас є аргументи для чого їх варто включити у свій раціон. Уявіть-но, що обліпиха містить у своєму складі 18 з 22 відомих амінокислот. Половина з них є незамінні, тобто такі, які не синтезує наш організм і ми можемо отримувати їх виключно з продуктів. Ягоди багаті вітамінами, мінералами та клітковиною, й вони не поступаються своїми корисними властивостями відомому суперфуду – ягодам годжи. Також дізнайтеся, чим корисна айва та що із нею смачного приготувати.

Чим корисна обліпиха

користь обліпихи

Зміцнює імунну систему

Обліпиха містить у складі флавоноїди, які відповідають за підвищення стійкості організму до інфекційних хвороб. Ягоди багаті селеном – компонентом, який відомий своїми антиоксидантними властивостями, та тим, що зміцнює людський імунітет і покращує фертильність.

Служить профілактикою ранніх ознак старіння

Обліпиха багата жирними кислотами омега-3 та омега-6, які в цих ягодах знаходяться в ідеальному балансі. Вони допомагають підвищити рівень колагену, що відповідає за еластичність шкіри, та діють як зволожуючий засіб.

Сприяє здоров’ю серця

Ягоди обліпихи багаті антиоксидантами, які допомагають боротися з утворенням тромбів, підвищеним артеріальним тиском та високим рівнем холестерину в крові.

Захищає травну систему

Ці плоди є одним із небагатьох харчових джерел омега-7. Саме тому сприяють здоров’ю слизової оболонки травної системи, допомагають у лікуванні та загоєнні виразок шлунку. Також вони є хорошим джерелом клітковини, яка допомагає підтримувати мікробіом для здоров’я кишечнику.

Насичує організм вітаміном С

Для нормального функціонування кожна клітина нашого організму потребує вітамін С. Він необхідний і для перетворення жирових запасів в енергію, і для засвоєння заліза із рослинних продуктів. І саме ягоди обліпихи дуже багаті вітаміном С. Уявіть-но, його у 80 разів більше, ніж в томатах та у 200 разів більше, ніж у яблуках [1].

Кому не варто їсти обліпиху

У більшості випадків, обліпиха є безпечною для вживання у їжу. До неї треба обережно ставитися людям, які мають захворювання крові, бо ягоди мають розріджувальну дію та підвищують ризик кровотеч.

Що приготувати з обліпихи

Як і більшість пізніх ягід, обліпиха до 2-х тижнів може зберігатися у холодильнику. Для того, щоб користь від неї отримати на всі сто відсотків, вживайте ягоди свіжими. Радимо готувати ароматний чай, для урізноманітнення смаку якого додавайте в чашку листочки м’яти, зеленого базиліку чи паличку кориці та мед замість цукру. Зробіть зі свіжого соку ягід морс. Також можете перебити обліпиху блендером, перетерти через сито, звільнивши від кісточок, а потім додати до суміші свіжого меду та збити віничком. Вийде смачний та корисний крем, який якнайкраще їсти ложкою чи намазувати на готові брускети до ранкового чаю чи кави.

Аби продовжити термін придатності обліпихи, заморозьте ягоди. Найкраще це зробити цілими або перетертими з цукром. Для цього ягідну суміш з цукром розлийте по кексових формах та поставте в морозильну камеру щонайменше на 6 годин, потім вийміть та перекладіть обліпиху в герметичний пакет. Ці ягоди не обов’язково розморожувати, якщо збираєтесь готувати страви з їх використанням. Зберігається обліпиха в морозильній камері протягом року.

Готувати – це просто!

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Завантаження...