Ароматне і солодке. Оригінальне варення з калини з додаванням м’яти, меліси і чебреця

  • Приготування
    1 година 15 хвилин
  • Порції
    4
  • Складність
    Помірно

Ваші рідні не хочуть пити чай з корисним варенням з калиною через те, що воно їм здається кислим і має специфічний посмак? Не біда! Ми навчимо вас готувати його  так, що усі будуть благати вас про кілька ложечок. І навіть імітуватимуть застуду, щоб лишень посмакувати та понасолоджуватись калиною з цукром і ароматними травами. Тому готуйтеся, що вам прийдеться готувати ще раз і ще раз. А відтак, купуйте більше соковитих ягід – калина на зиму потрібна різна, запасіться наперед. А потім вже вирішите, чи пити чай з розмороженими ягідками, чи настоювати засушені, або ж готувати варення знову… раз чи десять за нашим рецептом варення з калини. У будь-якому випадку, зайвою вона не буде.

Як вибрати та підготувати калину для варення?

Восени та взимку калина уже пережила перші морози й стала від цього тільки смачнішою – притаманна їй гіркота пішла геть, а грона ще пружні й соковиті. Ідеально для варення.

Вибираючи грона на ятках, огляньте їх уважно. Беріть ті, на яких менше, або зовсім нема пошкоджених і прим’ятих ягід. Бо тоді менше ризику, що вони почали псуватися, та й перебирати буде легше.

Калину, яка не піде на варення, можете заморозити прямо на гронах, або, якщо не втомилися, продовжуйте обривати й в морозилку відправляйте уже пакетики з ягодами. До речі, можна туди покласти і калину з цукром, або навіть суміш з подрібненими м’ятою, чебрецем і мелісою. Теж буде гарно потім діставати порційно і пити чай.

Перетирати ягоди краще через сито, тоді не буде насінин і шкірочок. Але якщо вам до вподоби, коли вони залишаються, то скористайтеся блендером. Так калина навіть корисніша.

ЯК ПРИГОТУВАТИ ВАРЕННЯ З КАЛИНИ

Інгредієнти

На баночку 500 мл:

Варення з калини: покроковий рецепт

Крок 1

Ополосніть грона проточною водою, викладіть на паперовий рушник і дайте трохи обсохнути. Потім акуратно обірвіть ягоди, візміть 250 г і перетріть через сито, користуючись рукавичками.

Крок 2

Простерилізуйте 0,5 л банку та кришку.

Крок 3

Додайте масу у сотейник, де будете проварювати варення з калини, всипте 500 г цукру і добре розмішайте.

Крок 4

Додайте 0,5 ч.л. сухого імбиру. І знову добре розмішайте. А потім додайте помитий чебрець, м’яту та мелісу у жмутах.

Крок 5

Поставте сотейник на середній вогонь і проваріть протягом 1-2 хвилини. Вийміть трави. За бажанням віділліть зайвий сік. Його, як і трави, можна додавати у чай одразу і отримати немалу насолоду.

Крок 6

Налийте варення у банку, накрийте кришкою. І закатайте. Якщо плануєте їсти одразу, то можна накрити звичайною кришечкою. Зберігати таке варення з калини треба у холодильнику.

Готувати – це просто!

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...