Щоб бути кмітливими: як йод поліпшує розумові здібності

Одним з найважливіших мікроелементів у нашому раціоні є йод. В організмі людей він забезпечує нормальне функціонування щитовидної залози, яка в свою чергу відповідає за обмін речовин та розвиток мозку. Про те, наскільки йод необхідний кожному з нас, розказала лікар-дієтолог Олена Зінченко.

На перший погляд, йоду для організму людини потрібно небагато. Дітям від 6 до 12 років потрібно 120 мкг йоду. Підліткам та дорослим треба вживати 150 мкг йоду. Вагітним та годуючим жінкам – добова потреба в йоді складає 250 мкг. Однак, він вкрай важливий. Бо навіть незначний дефіцит йоду в організмі негативно впливає на інтелектуальні здібності, а серйозний дефіцит у матері може спричинити затримку розумового розвитку або кретинізм у потомства.

Діти, які мають йододефіцит, швидко втомлюються, їм складно концентрувати увагу, аналізувати та запам’ятовувати інформацію. У немовлят незначний дефіцит йоду швидко призводить до порушень когнітивних здібностей. А у дорослих дефіцит йоду може погіршувати розумові можливості, впливати на продуктивність.

Навіть ¼ чайної ложки йодованої солі, вжитої за день, поповнить добовий запас йоду в організмі людини.

Аби запобігти дефіциту йоду в організмі, в багатьох країнах світу люди вживають виключно йодовану сіль. В Україні до сих пір люди масово використовують сіль кам’яну, не задумуючись над наслідками. За оцінкою ЮНІСЕФ, лише 36 % домогосподарств в нашій країні споживають йодовану сіль, що набагато менше, ніж в багатьох розвинених країнах [1].

За статистикою мешканці України споживають 40–80 мкг йоду на добу, а це двічі менше рекомендованої кількості. Через недостатній вміст йоду в ґрунтах, у віддалених від моря регіонах, гористих місцевостях, мільйони наших співвітчизників мають недостатню кількість цього компоненту в організмі [2].

Найпростіше, що може кожен зробити в цій ситуації – це придбати в магазині йодовану сіль. Бо навіть ¼ чайної ложки такої солі, вжитої за день, поповнить добовий запас йоду в організмі.

Також варто щоденно вживати продукти, які містять певну кількість йоду. Йдеться про морську рибу, яйця, молочні продукти, волоські горіхи, фрукти, овочі. Тому не нехтуйте цією інформацією, а вже сьогодні беріться до вирішення ймовірного йододефіциту.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Більше про те, як йод поліпшує розумові здібності – дивіться у відео

Завантаження...