Всі на сонце: чому важливо підтримувати нормальний рівень вітаміну D

Вітамін D вкрай необхідний для підтримки здоров’я кісток, зубів і м’язів. Але джерел його надходження в організм мало. Лікарка-дієтолог Марта Лісевич розповіла, чим небезпечний дефіцит цього вітаміну та як підтримувати необхідний його рівень.

Дефіцит вітаміну D

Вітамін D допомагає регулювати кількість кальцію та фосфатів в організмі. Нестача цього вітаміну може призвести до деформації кісток, наприклад, рахіту у дітей і до болю в кістках, викликаного станом, який називається остеомаляцією у дорослих. Також вітамін D важливий для виділення серотоніну — природного стабілізатора настрою [1].

Джерело вітаміну D

У першу чергу організм виробляє вітамін D під впливом прямих сонячних променів під час перебування на вулиці [2].

Зазвичай, приблизно з кінця березня до кінця вересня сонячного світла достатньо, щоб організми більшості людей виробили весь необхідний вітамін D. Але з жовтня до березня сонячного світла замало, тому підтримувати необхідну кількість рекомендовано харчуванням.

Вітамін D міститься в небагатьох продуктах. Наприклад, у жирній рибі: лососі, скумбрії, макрелі, оселедці. Також у яєчному жовтку, молоці, у лісових грибах та печерицях, які вирощували під ультрафіолетовим освітленням.

Додаткові способи отримати вітамін D

Ще одним джерелом вітаміну D є харчові добавки. Ефективність прийому таких  добавок доведена дослідженнями [3].

Дозу препарату вітаміну D потрібно узгоджувати з сімейним лікарем або педіатром. Безпечна профілактична доза для дорослих cтановить 2000 МО на добу. Я рекомендую здати аналіз на рівень вітаміну D (венозна кров, зранку натщесерце) для розуміння того, яку саме дозу вітаміну потрібно приймати. Можливо, у вас виявиться дефіцит або навпаки, цифра у нормі.

В організмах деяких людей під впливом сонячного світла не виробляється достатньо вітаміну D, тому що вони дуже мало або зовсім не виходять на сонце. Такі дорослі та діти старше 4-х років можуть приймати щоденну добавку вітаміну D протягом всього року [4].

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Більше про те, чому важливо підтримувати нормальний рівень вітаміну D – дивіться у відео

Завантаження...