Щоб була свіжа і хрустка. Як правильно зберігати спаржу

Зелена спаржа може бути справжнім кулінарним благословенням, якщо ви не зіпсуєте її некоректним зберіганням. Бо в один момент у вашому холодильнику лежить ідеальний гарнір чи інгредієнт салату, а в наступний підсушені зелені стручки, котрі складно жувати. Тому, навіть якщо ви знаєте, як приготувати спаржу, вам потрібно розуміти, як її зберігати, щоб бути впевненими в успіху на 100%.

Як зберігати спаржу в холодильнику

Спосіб зберігання спаржі залежить від того, коли ви збираєтеся її готувати і як багато її у вас є. Якщо ви купуєте аспарагус на один раз, плануючи приготувати його сьогодні або завтра, тут усе досить просто.

Отож, коли ви принесете спаржу додому, намочіть товстий паперовий чи звичайний натуральний рушник, змочіть його і відіжміть насухо. Він має бути злегка вологим. Загорніть спаржу в цей рушник, покладіть у зіп-пакет і відправляйте в холодильник на 24 години. Таким методом, до речі, близько тижня чудово зберігається будь-яка зелень.

Якщо ви не плануєте використовувати спаржу впродовж доби, зберігайте її так само, як і живі квіти: в банці з водою, корінцями донизу. Таким чином, стебла поглинають вологу аж до верхівок, зберігаючи хрусткість по всій довжині. Як і з квітами, краще обріжте 1-2 см знизу, а потім опустіть у холодну воду. Щоб таким чином коректно зберігати аспарагус у холодильнику, накрийте верхівки поліетиленовим пакетом. Зберігайте 3-5 днів, міняючи воду, коли вона мутніє. Подальше зберігання в такий метод також можливе, але спаржа трохи втратить свої яскраві смакові властивості.

Також не раджу вам класти чи ставити аспарагус на верхню полицю чи місця, де, ви знаєте, температура трохи вища.

Спаржу можна зберігати, як квіти

Як вибрати свіжу спаржу

Звісно, зберегти несвіжу спаржу свіжою складно. Тому звернути особливу увагу потрібно й на те, щоб придбати гарний аспарагус. Отож, на що варто звертати увагу:

  • тверді й пружні стебла, котрі складно згинаються
  • яскравий яблучно-зелений колір, без плям
  • щільні, пружні квіти
  • здорові, живі кінчики на зрізах, а не сухі аж дерев’яні.

Якщо аспарагус загалом відповідає всім необхідним для свіжості умовам, але має невеликі дефекти порізи, злами абощо ви все ще можете використовувати таку спаржу. Однак її краще використовувати швидше, а для тривалішого зберігання відбирати максимально міцну й ідеальну.

Також врахуйте, що краще зберігається спаржа розміром близько 15-18 см. Більшу спаржу довго утримувати свіжою складніше. І чим товще стебло, тим воно краще зберігатиметься.

Хоча насправді, не раджу вам довго зберігати цей овоч. Готуйте його та насолоджуйтеся, а не мучте холодильником. Свіжа спаржа володіє найкращим смаком. Але я розумію тих, хто замовляє у фермерів одразу багато, бо поки замовиш, поки надішлють, пройде чимало часу, тож хочеться мати аспарагус про запас. Тому мої поради, я певен, будуть корисні багатьом із вас.

Завантаження...