Печеня по-грузинськи. Чашушулі за рецептом Євгена Клопотенка

  • Приготування
    1 година 30 хвилин
  • Порції
    4
  • Складність
    Помірно

Приготувавши пряне чашушулі, я зрозумів, що це саме те, чого нам з вами не вистачало в житті. Адже, приміром, чахохбілі, сациві, кебаб у духовці у нас популярні майже так само, як і в Грузії, а от про чашушулі не всі навіть чули. А тут же прекрасно все, розтушковане ніжне м’ясо, розварені майже до стану соусу овочі, пряне поєднання коріандру, часнику та чилі, доповнене особливим смаком волоських горіхів. Тому як би там хтось не любив рецепт курча табака чи чкмерулі, раджу спробувати цей, щоб продегустувати менш розрекламовану частину кухні Грузії.

Поради щодо приготування чашушулі

Нарізка м’яса в цій страві буває різна: хтось ледь не фарш додає, інші ріжуть великими шматками. Я ріжу великими кубиками, адже йому потрібно довго тушкуватися, а великі шматки під час такого приготування не втратять свою текстуру. Вам раджу робити так само, а також слідкувати, щоб шматки були однакового розміру і, врешті, вийшли рівномірно приготованими.

Для страви вам потрібно пробланшувати помідори, себто очистити їх від шкірки. Без обробки це зробити складно, тому треба вчинити кілька простих маніпуляцій із цими плодами. Закип’ятіть воду, а в цей час зріжте з томатів плодоніжки. З протилежного від плодоніжки боку зробіть на кожному неглибокий надріз у вигляді хрестика, десь по 3 см кожен. Опустіть на 40 секунд в окріп, а потім дістаньте та зніміть шкірку, потягнувши за кінчики, що утворилися при надрізах. 

Перед подачею ця печеня,  як і борщ, любить настоятися. Тому, приготувавши чашушулі, дайте йому хвилин 20 відпочити, а тільки потім розкладайте по тарілках. 

Як приготувати чашушулі

Інгредієнти

Грузинська страва чашушулі: покроковий рецепт

Крок 1

Промийте 800 г яловичини, обріжте плівки та наріжте м’ясо великими кубиками приблизно по 3 см.

Крок 2

Наріжте 1 цибулину півкільцями, перекладіть її та м’ясо у велику каструлю десь на 3-5 л. Приправте все 1 ч.л. коріандру, гарно перемішайте, додайте 2 ст.л. олії, накрийте кришкою та починайте смажити на невеликому вогні. М’ясо досить швидко пустить сік і почне тушкуватися. Лишіть його на 30 хвилин.

Крок 3

Очистьте шкірку з 3 помідорів та наріжте їх кубиком по 1 см. Половинку перця чилі наріжте колечками, 1 солодкий перець - кубиком по 1,5-2 см, 6 зубчиків часнику - дуже дрібним кубиком чи подрібніть часникодавилкою. 100 г волоських горіхів обсмажте на сухій пательні впродовж 5 хвилин, після чого перебийте блендером чи подрібніть качалкою, поклавши горішки між двох листів пергаменту.

Крок 4

Через пів години після початку приготування, додайте до м’яса томати, перемішайте чашушулі та тушкуйте під кришкою 15 хвилин. Після цього додайте перець і лишіть іще 20 хвилин.

Крок 5

На останньому етапі додайте перець чилі, часник і горіхи, знову перемішайте та тушкуйте ще 10-15 хвилин.

Крок 6

Наріжте в’язку кінзи, вимкніть вогонь, додайте в чашушулі кінзу, 1 ч.л. хмелі сунелі та сіль до смаку. Гарно перемішайте та лишіть на 20 хвилин під кришкою. Подавайте, прикрасивши кількома листочками кінзи, та насолоджуйтеся автентичним грузинським смаком.

Готувати – це просто!

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...