Корисно знати: як зберігати банани в домашніх умовах

Банани – це чудовий перекус, прекрасне доповнення до сніданку та ідеальна начинка для пирогів. Якщо ви любите та часто купуєте ці багаті на калій фрукти, то точно мусите знати, як зберігати банани в домашніх умовах. Погодьтесь, вони дуже мінливі, бо здається в одну мить, що вони зелені, а в наступну – вже коричневі та кашоподібні. Знайома ситуація? Зі мною теж таке траплялося, тому розкажу, що зробити, щоб банани не чорніли так швидко.

Як зберігати банани за кімнатної температури

Залиште банани у зв’язці. Якщо ви купили пучок бананів, то не розділяйте його, а залиште фрукти з’єднаними. Так вони будуть дозрівати трохи повільніше.

Не тримайте банани в пакеті, паперовому чи поліетиленовому. Це призведе до того, що вони будуть темнішати швидше.

Підвісьте зв’язку з бананами. Якщо у вас є спеціальний тримач-гачок для пучка бананів, обов’язково скористайтеся ним. Це дозволяє повітрю циркулювати навколо кожного плоду. Також при цьому вони не стикаються з іншими фруктами, що сповільнює утворення темних плям.

Не зберігайте банани поруч з іншими фруктами. Якщо ви зберігаєте банани разом зі стиглими фруктами, це прискорить їх дозрівання, тому краще за все тримати їх окремо одні від одних. Та якщо інші фрукти нестиглі, тоді навпаки можна покласти їх разом з бананами. Незрілі фрукти сповільнять процес дозрівання бананів, а стиглі банани допоможуть дозріти іншим фруктам.

Загорніть основу зв’язки бананів у поліетиленову плівку. Ця процедура трохи сповільнить виділення етилену, тому і дозрівати плоди будуть повільніше.

Уникайте прямих сонячних променів. Не кладіть банани у місце, яке знаходиться під постійним впливом сонця. Це прискорить їх потемніння.

Як зберігати банани в холодильнику

Банани – це тропічні фрукти, тому вони не дуже добре зберігаються за надто низьких температур, їх шкірка може потемнішати скоріше. Та якщо ви не плануєте їсти чи готувати страви з бананом найближчим часом, а добре провітрюваного приміщення з середньою температурою ви не маєте, тоді покладіть фрукти в холодильник. В цьому випадку також дотримуйтесь моїх порад:

  • покладіть зв’язку в спеціальний відсік для овочів та фруктів, бажано – окремо від всіх інших продуктів. Якщо такої можливості нема, тоді зберігайте фрукти на середній полиці;
  •  загорніть банани у папір чи паперові рушники, щоб вони всотували зайву вологу;
  • якщо банани вже трохи перезріли, очистьте їх, наріжте кружальцями та зберігайте у герметичному пластиковому чи скляному контейнері, вакуумному пакеті на полиці холодильника чи в морозильній камері;
  • щоб нарізані банани краще зберегли колір, скропіть їх лимонним соком.

Тож смакуйте бананами просто так, готуйте з них смузі та солодкі пироги, а мої поради допоможуть вам правильно зберегти фрукти.

Завантаження...