Зелені овочі та фрукти завдячують своєму яскравому кольору речовині хлорофілу. Чим зеленіші вони, тим його більше. Мені подобається, як красиво такі продукти виглядають на ятках, столі та у стравах. Тож трохи занурився у вивчення його властивостей та підібрати список зелених продуктів, які нам треба їсти регулярно.
Що таке хлорофіл?
Хлорофіл – це пігмент, завдяки якому рослинні продукти поглинають енергію сонця, проходячи процес фотосинтезу, а на організм він діє як антиоксидант, тобто бореться з окислювальним процесом в клітинах та бореться зі старінням.
Дослідження хлорофілу показали, що ця речовина може зменшити появу ракових пухлин та блокувати всмоктування в кишечнику канцерогенних агентів. Інше дослідження підтверджує, що збільшення споживання зелених овочів може допомагати у профілактиці раку підшлункової залози. Також хлорофіл нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту,
Корисні зелені овочі
Ці зелені продукти не тільки містять хлорофіл у складі, а й клітковину і багато інших корисних для здоров’я речовин. Тому пропоную включати їх у свій щоденний раціон.
Зелені яблука
Усі яблука містять залізо, кальцій та багаті на кварцетин. Пектин у складі діє як пребіотик – сприяє росту здорових бактерій в кишечнику, допомагає більш ефективно розщеплювати їжу. Клітковина позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту. Але у зеленого, як ви вже здогадались, є секретний корисний елемент – хлорофіл. Так, нам потрібно частіше звертати увагу саме на зелені яблука, а не зосереджуватися лише на червонобоких. Вибирайте соковиті та хрусткі. Вони смакують особливо гарно.
Шпинат
Шпинат насичено зелений, а отже є гарним джерелом хлорофілу. Це ще одна причина споживати його частіше. Також він містить лютеїн – антиоксидант, який захищає від вікових хвороб очей, аскорбінову кислоту, магній, залізо та каротиноїди. Щоб зберегти корисні речовини, додавайте свіжі листочки шпинату у свій раціон чи піддавайте його мінімальній термічній обробці. Готуйте смачні страви зі шпинатом та поповнюйте організм корисними речовинами.
Петрушка
Ароматна петрушка – гарне доповнення до м’яса, риби та овочів. Дослідження показали, що ця зелень діє як профілактичний засіб при серцевих хворобах та гіпертонії. Петрушка є одним з найбільших джерел за кількістю мірицетину – флавоноїду, який запобігає розвитку раку шкіри. Також досліди на тваринах показали, що ця речовина може знижувати рівень цукру в крові та резистентність до інсуліну. Чим не аргумент додавати її у страви якомога частіше та їсти пучками – на початку літа вона особливо соковита та ніжна.
Броколі
Броколі – гарне джерело харчових волокон та фітонутрієнтів, таких як глюкозинолати. Дослідження показали, що вживання її в їжу позитивно впливає на мікробіоту шлунково-кишкового тракту, тобто насичує його корисними бактеріями. Також у складі є вітаміни А, К, Е та С, якого у два рази більше, ніж в апельсинах. Також броколі багата магнієм, залізом та фосфором. І звісно, хлорофілом. І якщо ви поки її ігнорували, або частіше вибирали цвітну капусту, пора переглянути свої погляди та починати їсти ці зелені суцвіття.
Ківі
Очищуєте шкірку ківі й перед вами зелений фрукт із чорним насінням: солодко-кислий на смак та корисний. Бо крім хлорофілу, в 100 г цього фрукту міститься приблизно 93 мг вітаміну С, що більше добової норми. У складі також є вітамін Е, К, мідь та калій. Крім того, ківі – низькокалорійний фрукт, в 100 г всього 61 калорія.
Харчуйтеся різноманітно та різноколірно, це допоможе отримувати більше користі кожного дня. І взагалі, давайте більше дізнавайтеся про користь того чи іншого продукту, щоб краще розумітися, як організувати своє харчування правильно.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.