Сезону ґрунтової листової зелені радіють ті, хто піклується про своє здоров’я. А тим паче люди, які дотримуються низькокалорійного харчування, бо на прилавках з’явилася свіжа зелень у достатній кількості. Ми сьогодні поговоримо про шпинат. Листя цієї рослини не тільки підпадають під вищевказані факти, а й нас, кулінарів, вражають безмежністю смачних варіантів у стравах.
Історія успіху
У 1929 році в американському коміксі Thimble Theatre вперше з’явився персонаж – моряк Попай, який кілька років по тому став ще й мультиплікаційним героєм. За сюжетом свою супер силу моряк отримував від шпинату. Уявіть-но, цей, здавалось би, незначний епізод у всесвіті мультиплікації призвів до того, що кількість споживання шпинату в США на той час зросла на 30 відсотків! Цей факт зберіг галузь по виробництву шпинату від знищення й у 1937 році у штаті Техас, де вирощують шпинат, навіть встановили пам’ятну статую моряку Попайю та його автору за особистий внесок у харчові звички американців.
Кажуть, що тоді шпинат автор обрав через вміст вітаміну А, бо саме в ті часи вчені почали вивчати харчові властивості шпинату, розбираючи його чи не на молекули. Уявіть, що результати цієї роботи ввели рослину з темно зеленим соковитим та пружним листям в десятку найкорисніших продуктів.
Як правильно вживати шпинат
«Шпинат – звичайна листова зелень. Велика кількість хлорофілу в складі рослини, яка й відповідає за її інтенсивний зелений колір, а також високий вміст заліза, каротиноїдів, аскорбінової кислоти, магнію та інших речовин, без сумніву, у певній кількості є корисним для вживання, – вважає дієтологиня Світлана Фус. – Додавайте його помірно до салатів разом з іншою зеленню в сирому вигляді, або ж термічно обробляйте. Але не інтенсивно. Пам’ятайте, що термічно оброблені продукти все ж втрачають у процесі певну частину біологічно активних речовин у своєму складі».
Однак, варто нагадати, що хоча шпинат сам по собі комора наповнена антиоксидантами та поживними речовинами, його потрібно вживати в пропорції з достатньою кількістю і білків, і жирів. І точно не вартує його використовувати як заміну основному прийому їжі. Тож перш за все притримуйтесь у харчуванні здорового балансу.

«Нас запевняють, що у шпинаті велика кількість заліза, але уявіть, скільки його треба з’їсти, щоб наповнити організм цим мікроелементом. Тим більше, що з рослинною їжею залізо в організмі людини засвоюється гірше, ніж з продуктами тваринного походження. Шпинат – рослина, вживання якої має і протипоказання. Деякі його кислоти, зокрема щавелева, не показана людям у яких є подагра або сечокам’яна хвороба».
Страви зі шпинату
Ми дослухаємося до слів експерта і радимо шпинат, наприклад, пасерувати. Бо це робити легко! Найпростіший рецепт припущеного шпинату з лимоном та часником – це покласти нарізаний шпинат на підігріту сковороду, куди попередньо додали оливкової олії, часнику, посипати його сіллю, перцем, збризнути лимонним соком та трошки припустити.
Інші страви теж будуть дуже смачними з огляду на те, що нейтральний смак шпинату додає яскравого кольору будь-якому набору продуктів. Наприклад, ми рекомендуємо приготувати апетитний м’ясний рулет з телятини зі шпинатом і горіхами.
Цей популярний продукт легко додавати до різних страв – супів, салатів, соусів, пирогів. Тож не забарилися й ми з рецептом смачної, з італійським присмаком, страви ньокі зі шпинатом та томатним соусом.
Так само популярні сік та коктейлі з листя шпинату. Останні – чудовий варіант для шпинатної дієти. Коктейлі прості у виготовленні і займають менше часу для приготування, забезпечуючи однакову поживну цінність з соком рослини. Якщо ж вам не до вподоби пити сік шпинату, то приготуйте оригінальний салат зі шпинатом і апельсином
Однак, варто нагадати, що хоча шпинат сам по собі комора наповнена антиоксидантами та поживними речовинами, його потрібно вживати в пропорції з достатньою кількістю і білків, і жирів. І точно не вартує його використовувати як заміну основному прийому їжі. Ось як коментує цей момент Світлана Фус: «Нас запевняють, що у шпинаті велика кількість заліза, але уявіть, скільки його треба з’їсти, щоб наповнити організм цим мікроелементом. Тим більше, що з рослинною їжею залізо в організмі людини засвоюється гірше, ніж з продуктами тваринного походження. Шпинат – рослина, вживання якої має і протипоказання. Деякі його кислоти, зокрема щавелева, не показана людям у яких є подагра або сечокам’яна хвороба».
Тож перш за все притримуйтесь у харчуванні здорового балансу. Ще більше смачних страв зі шпинатом за посиланням тут. Всім смачного!
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм лікарем або дієтологом.
Готувати – це просто!