Поласувати мандаринами – це прекрасне рішення взимку. В них стільки яскравості та смаку, яких нам наразі дуже бракує. І от що я вам скажу: вибирайте важкі плоди, їжте просто так, додавайте в салати, поєднуйте з сиром, але тільки не робіть сік та не обробляйте термічно. Чому? Прочитаєте далі. Ми вже розповідали, чим корисні мандарини, а тепер – цікаві факти про це маленьке помаранчеве чудо.
1. Ви не знайдете сік з мандаринів
Чи доводилося вам бачити мандариновий сік на полицях супермаркетів? Його не існує. Точніше, його можна зробити вдома, але для промислових обсягів він є нерентабельним. Річ у тому, що ніби й соковиті дольки мандаринів містять багато клітковини, а соку виходить дуже мало. Це перша причина. Друга в тому, що мандариновий сік не такий смачний, як самі часточки, саме тому його в чистому вигляді не існує і ви можете знайти лише мікси з ним – мультифруктові соки.
2. Мандарин на дереві буває дуже багато
Для того, щоб мандарини дозріли, по трібно від 6-8 місяців, а з одного дерева можна зібрати до 600 плодів, хоча є дерева-довгожителі, які дають до 5000 смачних мандаринок. До слова, зі всіх цитрусових вони найбільш холодостійкі.
3. Чим важчі плоди мандаринів, тим вони смачніші
Мандарини повинні бути без зовнішніх ушкоджень та плісняви. Але як обрати дійсно солодкий та соковитий цитрус? Орієнтуйтеся на його вагу – чим важчий він, тим смачніший. Тут теж є пояснення: якщо плід довго лежить, то втрачає вологу та сохне, тому і зменшується його вага. Потримайте мандаринки у руках, коли вибираєте, а на базарі, попросіть спробувати, чому б ні?
4. В мандаринах немає нітратів
Нітрати використовуються для добрив у сільському господарстві. Вони небезпечні тим, що потрапляючи в організм людини, перетворюються на нітрити, які мають канцерогенні властивості. Якщо з’їсти невеличку кількість продукту, який містить нітрати – нічого не станеться. Але отруєння можливе, якщо наїстися від душі. І ось супер новина: усім, хто обожнює мандарини, можна бути спокійними, бо цей продукт не містить нітритів. Лимонна кислота у складі здатна нейтралізувати нітрати. І ще: чим далі плід від збагаченої нітратами землі, чим менше шансів, що вони до нього потраплять.
5. Мандарини можна заморожувати
Сезон мандаринів короткий – з листопада до квітня, тому їх можна заморозити й вони добре зберігатимуться протягом року. Для цього з плодів треба зняти шкірку, розібрати на часточки та викласти кожну з відстанню 1 см. Поставити в морозилку щонайменше на 6 годин, а потім перекласти в герметичний пакет. Вони чудово доповнять улюблені десерти, випічку та коктейлі, незалежно від сезону.
6. Мандарини добре поєднується з сирами
Навряд чи таке поєднання видається вам звичним. Але це правда! Сир і мандарини створені один для одного. І якщо вам потрібно урізноманітнити смак кисломолочного сиру, рикоти, моцарели або бурати, поєднайте ці сири з часточками або шматочками мандарину. У вас вийде смачна закуска. Подавайте її з грінками чи викладіть всередину тепленького круасана. Як це смачно!
7. Хочете корисну страву з мандаринами – не обробляйте термічно
Мандарини багаті вітаміном С, але за термічної обробки він руйнується. Тому хочете отримати максимум користі – додавайте дольки у страви сирими. Мандарини внесуть різноманіття у салати з овочами та розкриють з іншої сторони смак чіа-пудингів.
8. Мандарини корисні для здоров’я очей
Як вже зазначалося, мандарини містять у складі вітамін С, а разом з вітаміном А цей тандем дуже корисний для здоров’я очей. Їжте мандарини із задоволенням – це смачна профілактика вікових проблем із зором, як-то катаракта.
9. Профілактика зморшок та краще засвоєння заліза
Мандарини багаті антиоксидантами, які стимулюють вироблення колагену та еластину – речовин, які підтримують пружність шкіри та тим самим захищають від утворення нових зморщок. Також краще засвоєння заліза відбувається, якщо їх поєднувати з продуктами, багатими вітаміном С.
10. Мандарини можуть підняти настрій
Запахи, які нас оточують впливають на психоемоційний стан. Дослідження довело, якщо аромат приємний, то він може підняти настрій та підбадьорити. Мандарини мають інтенсивний запах після їх очищення. Залиште їх в кімнаті, де часто буваєте, щоб зрозуміти, чи впливають вони на вас позитивно.