Як вберегти здоров’я серця. Нове дослідження про користь фруктів, овочів та горіхів

Як привчити дитину харчуватися правильно? В теорії все простіше, ніж може здатися – почати з себе, а дитина буде брати приклад. Якщо вдома постійно багато шкідливої їжі, звісно, вибору у дитині не багато – їсти, як звикли в сім’ї. Чим раніше прийде розуміння, що треба щось змінювати, тим краще. Підлітковий вік є важливим для закладання здоров’я серцево-судинної системи. І недавнє дослідження це ще раз підкреслило. Як з’ясували, вживання їжі, багатої поліфенолами, що містяться в овочах, фруктах, злаках та зеленому чаї пов’язано з покращенням стану серцево-судинної системи. До такого висновку прийшли вчені з Університету Барселони.

Що таке поліфеноли

користь поліфенолів

Поліфеноли – це біологічно активні сполуки з антиоксидантними та протизапальними властивостями, що містяться в основному у фруктах, овочах, горіхах та оливковій олії. Ще одне дослідження підтверджує і зв’язок «зеленої» середземноморської дієти, яка багата рослиними продуктами, та зменшення вісцерального жиру на животі.

Як проходило дослідження

У дослідженні взяли участь 1326 підлітків з 24 середніх шкіл Мадрида та Барселони. Вони брали участь у програмі, яка мала на меті показати, що здорові звички з дитинства знижують ризик серцево-судинних захворювань та покращують якість життя у дорослому віці.

Було доведено, що вживання достатньої кількості продуктів – джерел поліфенолів напряму пов’язана з вищим індексом серцево-судинного здоров’я у підлітків та у дітей. Цей індекс здоров’я серцево-судинної системи визначається критеріями, встановленими Американською кардіологічною асоціацією (AHA). Він враховує індекс маси тіла, фізичну активність, паління, дієту, артеріальний тиск, загальний холестерин та рівень глюкози в крові.

Як висновок, професор Роза М. Ламуела зазначає: «Хоча це перехресне дослідження, і ми не можемо простежити причинно-наслідковий зв’язок, наукова література та попередні дослідження, проведені нашою дослідницькою групою, показують, що поліфеноли мають захисну дію на серцево-судинні захворювання у дорослих».

Завантаження...