Ви про це точно не знали: як зберегти вітамін С при приготуванні продуктів

Для людей вітамін С – життєво необхідна поживна речовина. Прикладом негативного впливу дефіциту цього вітаміну може бути хвороба цинга, на яку страждали мореплавці в минулому. Вітамін С є антиоксидантом, захищає серцево-судинну систему, бере участь в утворенні колагену, покращує засвоєння заліза, забезпечує здоров’я очей. На жаль, людський організм його не синтезує. Тому найкращий спосіб отримати цю органічну сполуку – вживати продукти, які багаті на вітамін С. Лікар-дієтолог Олена Зінченко радить, як готувати їжу, щоб важливої речовини в ній залишалося якомога більше.

Найбільше вітаміну С міститься в овочах, фруктах та ягодах

Зазвичай саме свіжість плодів визначає концентрацію вітаміну С. Він настільки крихкий, що кілька днів зберігання продукту може значно знизити його вміст. Найбільша кількість вітаміну С міститься в овочах, таких як  броколі, брюссельська капуста, солодкий перець, томати, горошок, картопля. Серед зелені багато цієї органічної сполуки в мангольді, шпинаті, укропі та петрушці. Поміж ягід лідери за кількістю вітаміну С – шипшина, чорна смородина, обліпиха, полуниця, суниця.

Термічна обробка руйнує вітамін С

Вітамін С є водорозчинним та надто чутливим до тепла, повітря і світла. Тому він легко і швидко розкладається під час приготування їжі. Цей процес провокує тривалість дії та висока температура. Наприклад, кип’ятіння та бланшування знижують вміст вітаміну С більше, ніж будь-які інші способи. Броколі, мангольд та шпинат втрачають до 50% або часом і більше вітаміну С, якщо їх проварити. Тому, якщо плануєте робити страви з цих продуктів, то варто краще обрати приготування на пару.

Вживайте сирими фрукти та овочі, багаті на вітамін С

Фрукти та овочі, які містять велику кількість вітаміну C, споживайте сирими. Навіть броколі, яку ми зазвичай варимо, краще додавати до салатів в натуральному вигляді, попередньо порізавши її на невеличкі шматочки та обдавши окропом. Ще один лайфхак – це різати до страв плоди з високою концентрацією вітаміну С наприкінці приготування.

Заморожені плоди зберігають більшість вітаміну С

Фрукти та овочі при правильно проведеному процесі заморожування зберігають велику частину і вітамінів, і мінералів, і смаку. Якщо плоди заморожені одразу після збору врожаю, то вміст вітаміну С в них буде навіть більшим, ніж в тих, що тижнями лежать на поличках супермаркетів і нібито свіжі.  Але, пам’ятайте, що розморожувати такі продукти можна лише один раз. У разі повторного заморожування втрачається більшість поживних речовин, серед яких, безумовно, і вітамін С. Якщо ви самостійно заморожуєте фрукти, овочі, ягоди та зелень, то використовуйте правило “швидко-повільно”. Тобто, швидко заморожуйте у морозильній камері та повільно розморожуйте, наприклад, в холодильнику. Тим самим ви збережете більше смаку і вологи в продукті та досягнете максимально корисного ефекту для здоров’я.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Більше про те, як зберегти вітамін С при приготуванні продуктів – дивіться у відео

Читайте також

Завантаження...