Смачний, як у Клопотенка. Секрети приготування ідеального борщу від українського шеф-кухаря

В Україні існує безліч рецептів борщу. У всіх регіонах приготування відрізняється кількістю складників у страві, формою подачі та навіть способами нарізання овочів. Проте для всіх цих рецептів є спільні, загальні умови, важливі для кінцевого результату. Тож ми вибрали чотири основні чинники, які, на нашу думку, є запорукою смачного борщу.

Бульйон

Бульйон – це основа борщу, тому приділіть максимальну увагу його приготуванню. У містечку Вилкове, що в дельті Дунаю, деякі господині набирають воду для борщу просто з річки. Ми не закликаємо саме до такого методу, але воду варто взяти чисту – з-під хорошого фільтра, криниці чи перевіреного природного джерела. Бульйон робіть максимально наваристим та ароматним за допомогою тих інгредієнтів, які вам до вподоби. Не має різниці, буде він пісним, м’ясним, рибним чи у формулі «м’ясо + риба». Від бульону залежить кінцевий результат.

Баланс смаку

Для українського борщу важливо дотримуватись балансу смаків. В ньому мають бути складники, які забезпечують одночасно солодкість, кислоту й аромат. Солодкуватість надасть буряк, мед, солодка копчена грушка чи східна пряність бодян. Кислоти додадуть стиглі помідори чи вишні, або готова томатна паста чи варення з порічок. Щоб наповнити страву ароматами, підготуйте духмяний перець, часник та пучок свіжого укропу.

Буряк

Коли досліджували борщ, щоб подавати культуру його приготування до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО, то виявили, що є п’ять сталих інгредієнтів, які входять до страви в усіх 25 регіонах України. Це картопля, морква, буряк, цибуля і капуста. Однак саме буряк ми вважаємо справжнім серцем борщу. Не завжди йдеться про яскравий столовий, бо в деяких регіонах України до борщу додають і білий, і жовтий буряк, і солодкий цукровий. Універсальність коренеплоду в тому, що українські господині використовують його у найрізноманітніший спосіб: запікають чи відварюють, а потім кладуть у борщ. Хтось може нарізати соломкою чи середнім кубиком, або наливати у борщ свіжий чи сквашений буряковий сік. У будь-якому випадку буряк – це важлива складова страви.

Аромат

Аромат українського борщу – це окремий напрямок у кулінарії, який варто дослідити парфумерам їжі – флейвористам. Різноманіття у страву вносять найпростіші складники, як то лаврове листя, перець, або копчена груша чи чорнослив. А якщо зварити борщ на відкритому вогні – в казанку чи в печі сільської хати, – то це змінить не лише його аромат, а й додасть нових смакових відтінків.

На нашому сайті є розділ «Борщ», де ви можете вибрати для себе варіант оригінального борщу. Також пропонуємо скористатися рецептами з книги «Борщ та до борщу» Євгена Клопотенка, де зібрані найсмачніші борщі, які шефу доводилося куштувати в подорожах Україною. Так що експериментуйте й готуйте!

Готувати – це просто!

Завантаження...