Щоб не злипалися і не розвалювалися. Як варити пельмені, щоб вони були ідеальними

Я знаю ваше гілті плежер, адже ми всі любимо пельмені. Коли вони лежать собі в морозилці готовенькі, потім покиплять хвилин 10 і вечеря чи обід готові. Ідеально! Сподіваюся, ви готуєте пельмені власноруч, адже вони принципово смачніші за куповані. Класний рецепт тіста на пельмені, до речі, в мене є, а начинку можна обрати буквально будь-яку. Однак у процесі може з’являтися чимало питань про те, як варити пельмені, скільки часу та в якому посуді. Усе щоб вони не злиплися, не переварилися чи не були сирими. Але це не якась складна наука, треба просто дотримуватися кількох простих правил і лайфхаків.

Як варити пельмені

Отож, у вас є пельмені і ви хочете їх зварити. Для початку оберіть правильну каструлю. Найкраще брати невисоку, але широку: так ваші пельмені матимуть достатньо простору, щоб не злипатися і варитися в один шар. Якщо каструля буде вузька, вони варитимуться одне над одним і більш вірогідно злипнуться.

Візьміть правильну каструлю, налийте в неї воду десь на дві третини та закип’ятіть. Вкиньте спершу пару дрібок солі, а тільки потім – пельмені. У холодну воду пельмені кидати не варто, інакше вони злипнуться. Щоб вони не прилипли до дна каструлі, проведіть по дну шумівкою чи принаймні ложкою, щоб відразу відокремити ті пельмені, котрі норовляться лишитися на дні.

Коли пельмені приготуються, діставайте їх шумівкою, щоб у тарілці не було зайвої рідини, котра потрапить із ложкою. Якщо шумівки немає, можете скористатися друшляком.

Скільки часу варити пельмені

Час приготування пельменів варіюється в залежності від їх розміру. Загалом це триває 8-12 хвилин. Щоб зорієнтуватися по часу, дочекайтеся, поки вони спливуть, зменште вогонь і варіть іще 3-4 хвилини. До речі, якщо не зменшити вогонь після спливання, пельмені розваряться і розпадуться.

Також врахуйте температуру пельменів на момент вкидання в воду. Якщо вони заморожені, вам знадобиться 10-12 хвилин, якщо свіжозліплені чи вже розморожені, вони приготуються за 8-10 хвилин.

Як варити пельмені, щоб не злипалися

Підсумовуємо: варити їх потрібно в широкій каструлі, щоб пельмені поміщалися в один шар. По-друге, вкидати їх потрібно в киплячу воду. По-третє, потрібно трішки перемішати їх після вкидання у воду, щоб вони не прилипли до дна. Також ви можете додати олію прямо в воду, щоб вони точно не злиплися, або ж додати її чи масло, відразу після того, як дістанете їх із каструлі. Вам вистачить приблизно 2 ст.л. Ну і найбільш очевидна річ – помішуйте пельмені.

Як варити пельмені в мультиварці

Чаша мультиварки досить широка, тому зварити в ній пельмені складно не буде. Поставте режим Варіння, дочекайтеся доки вода закипить, посоліть її та додайте пельмені. До дна вони липнути не повинні, однак краще так само перемішати їх. Робити це потрібно дерев’яним чи пластиковим посудом, щоб не пошкодити покриття чаші. Зменшити вогонь після спливання пельменів у мультиварці не вийде, однак тепло в ній розподіляється досить рівномірно, тож сильно розваритися пельмені не повинні. Просто варіть їх на 1-2 хвилини менше.

Ну і як би ви не готували пельмені, їжте їх відразу ж гарячими. Так буде найсмачніше!

Читайте також

Завантаження...