Секрети запашного напою. Як зберігати каву правильно?

Свіжозмелена кава. Але життя диктує нам свої вимоги – встигнути у кавовий магазинчик за заповітними 100 грамами зерен, а потім ще знайти зайвих 20 хвилин вранці, коли традиційно нічогісінько не встигаєш, щоб змолоти, а тим більше, обсмажити – це анриал. Тому я завжди дбаю, щоб у мене було трохи кави про запас. Бо ситуація, коли прокинувся, а кави ніт нема – це страшний сон для мене. Для вас також? Тоді я розкажу, що дізнався про те, як зберігати каву правильно, щоб якомога довше не втрачався її смак і аромат. Бо ми ж п’ємо її задля насолоди, а не лише через її здатність стимулювати та підзаряджати нас. Тим більше, що про користь кави, за умови помірного споживання, не говорить тільки дуже лінивий дослідник. Тож приводу відмовляти собі у чашечці-другій у нас з вами немає.

Як зберігати каву? Основи

Кава починає втрачати свій аромат та смак практично одразу після обсмажування. І цей процес буде продовжуватися і продовжуватися, якщо його не призупинити доступними нам способами.
Найліпше зберігається зелена кава в зернах, на другому місці – обсмажена, а вже потім – мелена. Першу важко знайти у продажу, а останню експерти з кави взагалі не рекомендують купувати про запас та натякають, що після відкриття паковання у нас на все про все від декількох годин до 3-4 днів. З зернами ситуація краща – їх можна зберігати 2-3 місяці. Мені здається, що ця варіативність термінів зберігання кави залежить не лише від умов, а й від вибагливості наших смаків. Комусь втрата кожного відсоточка аромату розбиває серденько, а хтось здатен радіти й тому, що він просто відчувається. Тож я пропоную спочатку навчитися вдовольняти усі вимоги до збереження кави, а потім уже тестувати, як довго ви особисто маєте зберігати каву, щоб вона не втрачала свою привабливість.

Що заважає каві добре зберігатися?

Якщо коротко, то майже все: світло, тепло, волога, сторонні запахи та смаки, і відсутність любові та поваги. Бо лише останні дві умови заважатимуть нам навчитися задовольняти її потреби.

Розберемося детальніше.

Кисень. Він запускає процеси окислення в каві, що призводить до втрати її божественного смаку та аромату, а навзамін ми отримуємо неприємний кислувато-гіркуватий посмак. Окислення взагалі шкодить чудовим продуктам, як то буває з оліями, які в каві також є.
Волога. Якщо вона проникне у ємність для зберігання, то це призведе до утворення цвілі, а смак запліснявілої кави наразі не в тренді, як ви знаєте. Тож наше завдання не дати волозі жодного шансу.

Світло. Як природне, так і штучне світло висушує кавові зерна, руйнуючи олії, що в ній, як ви вже знаєте, містяться. Звісно, це не може не вплинути на її якості. Меленій від світла теж важко, вона втрачає свої якості ще швидше.

Високі температури. Якщо каві буде спекотно, то олії будуть інтенсивно випаровуватися, та й цвіль та бактерії у теплі краще розмножуються. Тому коли тепло та волого – це дуже погано для кави.

Інші аромати та смаки. Хоча кава і має дуже виразний запах, сильні пахощі з боку конкурентів точно їй не сподобаються. І якщо кардамон чи кориця не надто зіпсують її характер, то зберігати її поряд з часником чи цибулею – не надто вдала ідея.Так само як і тримати її у контейнерах, де деякий час були інші продукти, які могли залишити посмак. До речі, залишки мийного засобу теж не покращать смак. Тож якщо будете мити ємності, добряче виполіскуйте їх.

Керамічна ємність для зберігання кави у зернах

Як зберігати каву правильно. Ідеальні умови

Якщо вдасться забезпечити ці умови, то зможете насолоджуватися напоєм з домашніх запасів кави тривалий час.  Заради цього ж ми з вами вивчаємо цю інформацію. Чи не так?

Контейнери для зберігання

Виробники якісної кави дбають про те, щоб у їх пакованні і зернам, і меленій було добре. Це, як правило, герметичний пакет з клапаном, що призначений для випускання вуглекислого газу, який природним чином виробляють кавові зерна, не пропускаючи кисень. Поки ви не відкрили оригінальне паковання, ваша кава у безпеці. Але потім вам потрібен правильний посуд для зберігання.

Кава в зернах, звісно, красиво виглядає у прозорій баночці, яка стоїть на видноті. Але якщо ви збираєтесь її готувати, то вам знадобиться інша ємність: непрозора, щоб захистити від світла, та герметична, щоб уберегти від згубної дії кисню. Це може бути керамічна банка з надійним ущільнювачем на кришці, чи вакуумний контейнер з нержавіючої сталі для харчових продуктів. Існують навіть спеціальні кавові контейнери. Скляна банка, що міцно закривається, може бути використана, якщо обгорнути її у щільну тканину чи папір, щоб захистити від світла.

Вибирайте невеликі ємності, особливо для меленої кави. Бо кожне відкривання буде красти у неї смак та аромат.

Температура та вологість

Ідеальна температура для зберігання цього божественного нектару становить близько 20 °C, відносна вологість повітря – нижче 60. Звісно, добре було б, щоб в комірці, де кава зберігатиметься, був термометр та гігроскоп. Але я розумію, що це трохи занадто. Тому просто вибирайте прохолодне сухе місце, подалі від плити та духовки. Найдоступніше – кухонна шафка, куди ви заглядаєте нечасто і де не зберігаються гострозапашні продукти.

А як щодо холодильника та морозилки?

Ви могли бачити рекомендації зберігати каву морозилці.
Власне, така ідея має право на існування, але переважно для великих обсягів кавових зерен. Зберігати каву у морозилці потрібно у герметичному, непрозорому пакуванні. Виймати її бажано лише один раз. Повторно розморожувати не можна. Ну або якщо паковання велике, то старайтеся максимально швидко відсипати потрібну кількість, знову щільно запакувати, і покласти назад у морозилку.
Кавові зерна з морозилки будуть довше зберігати смак і аромат. Але зауважте, що перед приготуванням вони мають нагрітися до кімнатної температури – 22 градуси.
Оптимальний термін зберігання в морозилці – 3 місяці.
А от ставити зерна у холодильник взагалі не варто. Бо тоді на каві з’являється конденсат, а ще волога – один з головних кавових недругів.

Кава заслуговує того, щоб бути поруч з нами, чи не так? Тому щиро сподіваюсь, що ви знайшли відповідь на питання, як зберігати каву правильно, і ніколи-ніколи не залишитесь вранці без улюбленого запашного напою.

Завантаження...