Словосполучення “солодка картопля” все ще здається декому чимось диким, однак це всього-на-всього батат, котрий в обох Америках користується не меншою популярністю, ніж звичайна картопля. На смак цей овоч радше нагадує моркву чи гарбуз, ніж, власне, картоплю. До того ж він має трохи іншу текстуру та є більш корисним за свою родичку. Батат, зокрема, покращує чутливість до інсуліну, знижує ризики розвитку діабету другого типу та раку, а також покращує імунітет і травлення.
Ще одна перевага солодкавого батату в тому, що його можна і запікати, і варити, і смажити – у будь-якій обробці він чудово смакує та зберігає свій яскравий і дуже презентабельний колір, котрий здатен прикрасити будь-який прийом їжі. Хоча сирий овоч дуже твердий і його часом досить складно нарізати, в процесі приготування він розм’якає та набуває шовково-ніжної текстури.
Порадити один спосіб приготування мені досить складно – кожен із них має свої переваги: варений, приміром, більш легкий і податливий за текстурою, батат у духовці має привабливу скоринку, а приготований у фритюрі чи висушений, він стає чудовим снеком. А от як правильно приготувати солодку картоплю, я таки можу розповісти, адже головні нюанси в часі та температурах обробки овочу.
Як приготувати батат у духовці
Батат можна запікати як цілим, так і будь-якими шматочками. Нарізаний він запікатиметься швидше, однак цілим у шкірці потребуватиме менше зусиль і часу підготовки.
Щоб приготувати батат, увімкніть духовку розігріватися до 180 градусів. У цей час ретельно вимийте овоч, потерши щіткою, а потім витріть насухо. Якщо запікаєте батат цілим, проткніть його виделкою в 3-4 місцях, щоб під час випікання всередину потрапляла пара і він рівномірно готувався. Застеліть деко фольгою та викладіть на неї солодку картоплю. Випікайте цілий овоч 30 хвилин, потім переверніть і випікайте ще 30 хвилин. Шкірочка має стати хрусткою, а всередині готовий батат має бути м’яким. Якщо ви готуєте нарізаний овоч, випікайте його всього 30 хвилин.
Подавайте запечений батат з улюбленим соусом чи спеціями, ви можете додати м’ясо, рибу чи ще якісь овочі. Також запечена солодка картопля стане чудовим доповненням до теплого салату чи боула.
Як відварити батат
Якщо ви хочете приготувати пюре, батат найкраще відварити. Промийте овоч зі щіткою, очистьте шкірку та наріжте однаковим кубиком. Покладіть нарізаний батат у каструлю, залийте водою та поставте на вогонь. Коли вода закипить, підсоліть батат і варіть від 7 до 15 хвилин, у залежності від розміру кубиків. Перевірити готовність овочу можна, проткнувши виделкою чи кінчиком ножа: вони повинні легко увійти в шматочок. Якщо ви вирішили варити цілий батат, це займе від 20 до 50 хвилин, залежно від розмірів.
Як приготувати батат на сковороді
Щоб посмажити батат, знову ж таки, промийте його зі щіткою, за бажанням очистьте та наріжте на невеликі кубики розміром приблизно 2 см чи продовгасті брусочки товщиною близько 1 см. Розігрійте у пательні 1 столову ложку олії, а коли вона прогріється, викладіть батат. Смажте, помішуючи, 10-15 хвилин до готовності, додавши ще 1 столову ложку олії, коли перша всотається в батат. Шматочки мають бути рум’яними, мати скоринку і легко піддаватися ножу чи виделці. Готовий батат раджу викласти на застелену паперовим рушником тарілку, щоб вона всотала зайвий жир.
Готувати – це просто!