Користь від руколи та 5 рецептів смачних страв

Невеликі стебла зеленої руколи чи не першими з’являються на відкритих городах. Звісно, що купити тепер в супермаркеті цю рослину можна цілий рік, але саме листя з ґрунту, яке виросло під живильними променями сонця, є чи не найсмачнішими.

Цікаво, що ця донедавна екзотична, а нині дуже популярна в Україні квіткова рослина є близькою родичкою гірчиці. Про це нагадує дещо гіркуватий присмак її листочків. У степовій частині Криму, до речі, росте й дика рукола, яка на смак майже не відрізняється від садової. Їстівне не лише зелене листя рослини, а й квіти, олія та навіть насіння.

Руколу додавали у страви ще за часів Римської імперії, бо квітку вважали афродизіаком. Можливо саме тому, більшість сучасних рецептів італійської кухні не обходиться без неї, наприклад, вона є інгредієнтом деяких видів італійської піци.

Переваги руколи для здоров’я

користь рукколи

Коли йдеться про руколу, то важко не сказати про її феноменальну користь для організму. У ста грамах свіжої зелені руколи міститься 25 калорій, а ще вуглеводи, харчові волокна та рослинний білок. У листі рослини є вітамін А, вітамін К, фолієва кислота й значна кількість вітаміну С. Якщо вести розмову про мінерали, то й тут руколі є чим похвалитися, бо у її складі багато кальцію, цинку, заліза, калію, магнію та фосфору.

Рослині приписують понад 30 лікувальних властивостей! Таке всеосяжне досьє не часто зустрічається у світі флори. Схоже, квітка – справжня панацея, яка може, на думку науковців, запобігти більшості захворювань нашої цивілізації. Йдеться про профілактику цукрового діабету, покращення зору, захист серця, допомозі процесам травлення та контролю за тиском, зниження ризиків захворювання раком. Ще рукола корисна для шкіри, бо діє як природний детокс і підтримує нормальний кровообіг, який стимулює у тканинах епідермісу достатню кількість кисню та поживних речовин. Ще зелень руколи сприяє виробленню природного колагену.

 Поради щодо вживання руколи

Ми радимо вибирати молоденькі листочки руколи. Їм притаманний апетитний присмак горіха. Чим старша рослина, тим більше накопичується гіркоти в її листі. Але не переживайте, якщо раптом вам трапиться гірка трава. Ні в якому випадку не викидайте її! Бо ви ж, прочитали вище, чому варто її цінувати. Просто до запланованих страв додайте більше інгредієнтів, як то моцарелу, томати, огірки, сік лимона, бальзамічний оцет та навіть шматочки прошуто чи хамону. Вони нівелюють гіркоту. Ще зверніть увагу на рецепт нашого смачного салата з цитрусовими та сиром фета.

Перед вживанням листя необхідно промити, щоб видалити бруд. А щоб добре просушити розкладіть рослину на чистому рушнику хвилин на двадцять, або скористайтеся спеціальною сушаркою для зелені.

Рукола швидко псується, тому зберігайте її у холодильнику, щільно обернувши стебла харчовою плівкою. Бажано зелень вжити відразу після покупки або ж протягом кількох днів.

Що приготувати з руколою

Найчастіше рукола смакує у свіжому вигляді. Йдеться перш за все про різноманітні салати. Приготуйте наш салат з куркою і мандаринами і ви відчуєте всю гамму гастрономічних вражень.

Також рукола смакуватиме з омлетами та сандвічами. Один з рецептів — сандвіч з куркою та грибами буде до столу і на сніданок, і обід чи вечерю.

Додавати квітку можна у страви для смаження або готувати на пару з овочами.  Вареною рослину вживають у супах чи роблять з неї смачний соус песто, який можна заготовляти на зиму, заморозивши баночки у морозильнику.

Зелень настільки універсальна, що смакує і з м’ясними, і з рибними стравами, тому до вашої уваги пропонуємо рецепт смачного кебаба зі свинини та креветками.

Словом, ми за гастрономічні експерименти! Тож не зупиняйтесь на приготуванні салатів з руколою, а якомога частіше використовуйте її корисні та смачні стебла у стравах на вашому столі.

Відмова від відповідальності.  Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм лікарем або дієтологом. 

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...