Кольору серпневого сонця. Варення з аличі від Євгена Клопотенка

  • Приготування
    1 година
  • Порції
    4
  • Складність
    Легко

У мене з’явилося відчуття, що ми якось колективно недооцінюємо аличу. На магазинних ятках вона поступається персикам, нектаринам, абрикосам і сливам, варення з неї готується рідко, а обʼєктивних причин на те жодних. Соковиті плоди аличі мають приємний кисло-солодкий смак, а колір у варенні виглядає так розкішно, що ховати банки з ним кудись просто гріх! Тому виправляймо цю несправедливість, час і сезон готувати варення з аличі настали.

Тонкощі приготування варення з аличі на зиму

Для цього варення найкраще обирати жовту аличу. Вона зазвичай солодша за темну. З темних сортів натомість ткемалі з аличі виходить просто божественне. Також звертайте увагу на те, щоб усі плоди були цілі, без пошкоджень: зовнішніх і внутрішніх.

Це варення виходить не дуже густим, так і має бути. Однак, якщо ви хочете густіше, варіть його довше, щоб рідина випарувалася, а цукор більше закармелізувався.

З цієї кількості інгредієнтів у вас вийде 4 банки по 0,5 л варення. Розкладати варення, звісно, потрібно в стерилізовані банки. Якщо ви не знаєте, як стерилізувати банки, скористайтеся моїми порадами.

Як приготувати варення з жовтої аличі

Інгредієнти

Варення з аличі: покроковий рецепт

Крок 1

Вимийте 2 кг аличі та дістаньте з неї кісточки. Чистити шкірку не потрібно.

Крок 2

Окремо зваріть сироп, змішавши в чималій каструлі 1 кг цукру та 400 мл води. Варіть його 5 хв.

Крок 3

Додайте в сироп аличу та варіть на невеликому вогні 40 хвилин. Якщо хочете густіше, варіть іще 10-20 хвилин до бажаної консистенції.

Крок 4

Простерилізуйте банки та кришки, розкладіть по них варення та закрутіть.

Готувати – це просто!

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...