Ідеальна та ніжна яєчня. Як правильно смажити яйця

Здавалося б, що складного в тому, щоб розбити яйця на пательню, посмажити та насолоджуватися? В теорії все просто, поки справа не доходить до практики. І тут з’являються питання: а на чому смажити, чому пристають до пательні, підгорає низ, а верх не встигає приготуватися? Беріть до уваги мої поради, й у вас все вийде якнайкраще. Просто треба попрактикуватися, аби досягти майстерності. Я вже розповідав, як зберігати яйця, і нам потрібні саме свіжі, а зараз будемо готувати!

Вибираємо, на чому смажити яйця

Для смаження яєць підходить оливкова олія або соняшникова рафінована. Нерафінована олія має яскраво виражений смак насіння, який може надати додаткового посмаку яєчні, а то навіть і стати основним смаком. Щоб яйця вийшли ніжнішими, додайте до олії трішки вершкового масла, але лише на ньому я не раджу смажити, бо воно горітиме. Ще варіант – використати кокосову олію. Вона має високу точку димлення – 175 градусів, тому підходить для смаження, проте посмак може дати теж. А ще за бажанням беріть смалець, або просто змастіть розігріту пательню шматком сала, якщо вам не потрібен насичений смак.

Сковорода для яєчні

Для приготування яєчні підійде будь-яка пательня, до якої не прилипають яйця і їх потім не потрібно зішкрібати лопаткою. Найкращим вибором буде сковорода з антипригарним покриттям. Якщо у вас чавунна і вона почала вас підводити, ділюся лайфхаком, як це виправити. Насипте солі, щоб покрила дно повністю, поставте на середній вогонь та посмажте 3-4 хвилини, помішуючи. Потім сіль висипте, сковорідку протріть паперовим рушником, але робіть це обережно, бо вона щойно з вогню та є ймовірність обпекти пальці. Потім ставте на плиту та починайте готувати яєчню.

Використовуйте маленький вогонь

Як правильно смажити яйця

Щоб яєчна вийшла ніжною на смак, не дуже сильно розігрівайте пательню. Якщо вона добре розжариться, коли вб’єте яйце, воно почне пузиритися, краї будуть підгорати – і поки весь білок «схопиться», у вас вже буде підгорілий низ.

Продовжуйте смажити яйця на маленькому вогні, що дозволить довести яєчну до досконалості.

Не забудьте про кришку

Кришка на пательні гарантує, що яйце готуватиметься рівномірно. Як тільки яйця опиняться на сковороді, відразу ж накрийте їх кришкою. Вона затримує тепло та пару від яйця та допомагає йому готуватися як знизу, так і зверху.

Без кришки низ готується занадто швидко, а зверху продукту потрібно більше часу, тому до моменту готовності жовтка ви, швидше за все, отримаєте твердий пересмажений яєчний білок.

Скільки смажити яєчню

Смажте яйця приблизно 2 хвилини, потім зніміть пательню з вогню, не знімайте кришку – та нехай яєчня дійде за рахунок залишкового тепла від сковороди протягом ще 3 хвилин. У вас вийде ніжна яєчня з рідким жовтком. Якщо ви любите, аби він був щільним, смажте 2 хвилини, потім лопаткою переверніть на інший бік та готуйте ще 2 хвилини. Якщо в пательні багато яєць, зробіть найменший вогонь та смажте, поки не побачите, що жовток став достатньо твердим – як вам і потрібно.

Готуємо яєчню на воді

Якщо ви хочете отримати ніжну яєчну без додаткових калорій у вигляді олії, смальцю чи масла, готуйте її на воді. Для цього способу підійде пательня з антипригарним покриттям. Розігрійте її на вогні, вбийте яйце і як побачите, що знизу білок схопився, налийте трішки води, щоб покрила яйце приблизно на 1 мм. Накрийте сковорідку кришкою та готуйте на маленькому вогні. Рідина буде випаровуватися та рівномірно готувати яйце. Вийде дуже смачно та не пригорить, але зауважте, що не буде скориночки знизу.

Приготуйте кілька разів яєчну за всіма правилами, запам’ятаєте порядок дій і потім все будете робити «на автоматі».

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...