Чому риба при обсмажені розвалюється. Не допустіть ці сім причин

Гарно смажена риба – справжня смакота. Вона має хрумку золотаву скоринку, яка утримує всередині всю її соковитість. Їсти треба одразу, бо трохи полежить і смак вже буде не такий. Яке ж розчарування, коли хочете отримати смачну страву, але в процесі обсмажування риба розвалюється. Не хочу, щоб з вами траплялася, а тим паче, повторювалася така прикрість, тому поділюся причинами того, чому риба не виходить такою, як ви мрієте.

Сім частих причин, чому риба при обсмажені розвалюється

Ніщо не має стати на шляху до смачної їжі, тому враховуйте ці сім причин при обсмажені вашої рибки.

Несвіжа чи повторно заморожена риба

Для обсмаження якнайкраще підійде свіжа риба або свіжозаморожена. Добре, якщо ви купуєте її цілою, тоді можете оцінити свіжість за кольором зябер – вони мають бути насичено червоними. Якщо коричневі, така риба вже лежить певний час. Якщо ціла рибина – то багато для вас, зверніть увагу на ті шматочки порізаної, які не обвітрені та мають посередині яскраву червону кров.

Визначити свіжість замороженої риби – складніше, бо її спочатку треба придбати, вдома розморозити і оцінити якість. Основне – м’ясо має бути щільним і не відставати від кісток. Якщо воно не таке, скоріше за все посмажити гарно буде складно.

Заморожене філе вибирайте за зовнішнім виглядом. Ні свіже, ні заморожене не мають бути обвітрене. Свіже ще й понюхайте. запах має бути приємним морським або річковим, але не затхлим.

Коли ви вже розморозили рибу, не заморожуйте її повторно, то потім така риба при обсмаженні буде розвалюватися, тому підійде лише для фаршу.

Неправильно розморожена риба

Я вже розповідав, як правильно розморожувати рибу, і це принципово не лише для того, щоб продукт був безпечним для вживання, а й щоб ви могли його гарно обсмажити. Нагадаю, що існують два способи – в холодильнику та у воді. Рибу в пакеті необхідно покласти у велику тарілку та поставити в холодильник. Якщо хочете пришвидшити цей процес, складіть її в герметичний пакет та опустіть в каструлю з холодною водою. Міняйте рідину кожні 40 хвилин. Якщо вода буде гарячою, білок починає згортатися, тобто, готуватися – і це одна з причин того, чому у вас не вийде її потім гарно посмажити. Така ж ситуація і при розморожуванні риби в мікрохвильовці: верхній шар вже розтане і почне готуватися, а всередині риба ще буде заморожена. Поки процес до кінця завершиться, матимете напівприготовану рибу, а при обсмаженні вона буде розвалюватися.

Чому риба при обсмажені розвалюється

Не достатньо розігріта пательня

Рибу необхідно обсмажувати лише на добре розігрітій пательні з соняшниковою олією. Якщо сковорідка не встигла розігрітися, а ви поклали вже рибу, є велика ймовірність, що вона пригорить, а вам треба буде потім її якось відшкрябувати. А зробити це так, щоб риба не розвалилася, непросто.

Також при обсмажені вершкове масло нам не підійде, бо горітиме, а риба прилипатиме. Якщо вам хочеться надати шматочкам вершковості, ви можете викласти шматок масла на вже смажену рибу.

Тож, викладайте рибу на пательню тоді, коли бачите, що з’явилися невеликі бульбашки на олії

Зарано перевертаєте

Рибу обсмажуйте, допоки низ не стане добре рум’яним, а лише потім перевертайте на інший бік. Кришкою не накривайте, бо вона створить паровий ефект всередині і тоді риба не буде смажитися, а тушкуватися та розвалюватися.

Мало олії

Якщо олії мало, риба починає прилипати до дна пательні. І знову ж таки, відшкребти, не пошкодивши шматок – дуже важко. Наливайте достатньо олії, а готові шматочки риби потім викладете на паперовий рушник, аби увібралася зайва.

Не запанірували

Риба в паніровці не пригорає і засмажується краще, ніж без неї. Запаніруйте в пшеничному борошні, а якщо хочете мати більш хрумку скоринку, обваляйте в кукурудзяній крупі дрібного помелу або в манці. Якщо не хочете панірувати, на дно пательні з олією викладіть пергаментний папір, а на нього – рибу. І вже тоді смажте до золотавості.

Смажите одразу багато

Зі смаженою рибою така сама ситуація, як з котлетами, чим більше викладете на пательню, чим більше рідини виділятиметься в сковорідку. Це призведе до того, що риба не обсмажується, а ніби тушкується. При спробі перевернути її на інший бік, вона буде розвалюватися. Саме тому я раджу смажити по кілька штук. Та й перевертати лопаткою буде зручно. Якщо поспішаєте, робіть це одразу на двох пательнях.

Тепер ви знаєте причини через які смажена риба розвалюється. Не допускайте їх і у вас все вийде якнайкраще.

Читайте також

Завантаження...