Як правильно заморожувати абрикоси, персики та сливи

Влітку необхідно не тільки насолоджуватися свіжими фруктами, а й встигнути заготовити їх на зиму. За правильного замороження, продукти не втрачають своїх корисних властивостей та зовнішніх якостей. Ми вже розповідали, як заморозити кукурудзу, тепер пропонуємо зробити заготівлю абрикосів, персиків та слив.

Загальні правила для замороження фруктів

як заморозити сливи

Для замороження підходять сорти абрикосів, персиків та слив, з яких добре витягається кісточка, а половинки плодів при цьому лишаються цілими. Радимо обрати у міру стиглі фрукти, добре їх вимити та викласти на паперовий двошаровий папір, щоб просохли. За бажанням використовуйте кухонний рушник, але зауважимо, що фрукти можуть залишити сліди соку, які важко випрати. Плоди мають сохнути щонайменше три години, бо зайва рідина нам не потрібна.

Пакети для заморозки обирайте невеликі – на одну-дві порції. Чим рідше ви його дістаєте та відкриваєте, тим краще фрукти зберігаються. Ми обираємо герметичні пакети розміром 20 на 30 см.

Заморожені фрукти зберігайте не більше одного року в морозильній камері.

Як заморозити абрикоси, персики та сливи

zяк заморозити персики

Ми не бачимо сенсу заморожувати фрукти цілими з кісточкою. Це швидко, але не дуже зручно. Для того, щоб із них щось приготувати, треба буде розморожувати та діставати кісточку. Тому радимо це зробити на стадії підготовки до замороження. Також плоди з кісточкою займатимуть у морозильній камері набагато більше місця.

Половинкам та четвертинками. У залежності від того, що ви плануєте готувати, заморозьте абрикоси, персики та сливи половинками та четвертинками. Візьміть кухонну дощечку, застеліть пергаментним папером, бо до нього фрукти в процесі замороження не прилипнуть, та викладіть шматочки з відстанню не менше 2 см один від одного. Поставте в морозильну камеру щонайменше на 6 годин. Після дістаньте та перекладіть у герметичні пакети. Взимку приготуєте абрикосове варення та запечені персики із сиром, які стануть у пригоді на сніданок.

Пюре. Зазвичай персики, абрикоси та сливи солодкі, тому не вимагають додаткового цукру. Кожен фрукт перебийте окремо у чаші блендера до стану пюре, а потім розлийте в силіконові кексові форми. За бажанням використовуйте паперові стаканчики. Поставте до повного замороження в морозильну камеру, а потім дістаньте, вийміть з форм та перекладіть в герметичні пакети. Заморожене фруктове пюре використовуйте для додавання в десерти, приготування конфітюру чи соусу до м’ясних та рибних страв. У пригоді стане соус ткемалі зі слив та торт пташине молоко з абрикосовим соусом.

Готувати – це просто!

 

Завантаження...