Як заморозити кукурудзу на зиму

Кукурудза – такий харчовий продукт, який важко знайти свіжим взимку, навіть у великих супермаркетах. Але ми пропонуємо вихід із ситуації – заморозити якомога більше початків у розпал сезону. Він починається в липні, а закінчиться аж у кінці вересня.

Правила заморожування кукурудзи

Заморожуйте тільки соковиту та солодку кукурудзу. Визначити її смак дуже просто – достатньо спробувати кілька сирих зерен з початків. Але є нюанс. Якщо кукурудза лежить понад тиждень без холодильника, вона втрачає свою солодкість, тому радимо придбати качани та одразу їх заморожувати.

Беріть герметичні пакети розміром 25 см на 30 см, щоб продукти в них не завітрювалися. Вони невеликі та їх зручно використовувати на 2-3 порції. Єдине, не наповнюйте їх дуже щільно: в процесі замороження, продукт збільшується, бо в ньому замерзає вода, й може розірвати пакет.

Кукурудзу не треба мити перед заморожуванням, тільки очистити качани. Вони зберігаються у кількох шарах щільного листя, тому не можуть бути брудними. Та й зайва рідина нам не потрібна.

З власного досвіду додамо, що заморожену кукурудзу краще з’їсти протягом семи місяців. Чим довше вона лежить, тим гірші її смакові якості.

Як заморожувати кукурудзу: сирою чи вареною?

Як заморозити кукурудзу на зиму

Ми пропонуємо заготовлювати на зиму сирі качани, бо не бачимо сенсу перед замороженням кукурудзу ще й варити. Чим більше вологи, тим гірше продукт зберігається.

Очищені цілі качани та порізані. Зважаючи на те, що саме ви будете готувати, кукурудзу можна заморожувати цілою чи порізаною на шматочки довжиною 7-8 см. Обидва варіанти підходять для варіння, приготування на пару, запікання в духовці чи смаження на грилі. Качани або шматочки необхідно скласти в герметичні пакети та перекласти до морозильної камери.

Цілі качани у листі. Якщо готувати кукурудзу, не знімаючи листя, вона виходить дуже ароматною. Тому пропонуємо заморозити й такий варіант. Зніміть лише верхні листочки, складіть кукурудзу в герметичні пакети та перекладіть до морозильної камери. Взимку неочищені від листя качани можна готувати на розпеченому вугіллі, робити кукурудзу з салямі в духовці або просто відварити.

Зерна кукурудзи. Корисно заморозити й зерна кукурудзи. Так можна зекономити місце в морозильній камері. За допомогою гострого ножа зріжте з качанів зерна, засипте їх у герметичний пакет та щільно закрийте його, попередньо випустивши повітря. Перекладіть пакет в морозильну камеру щонайменше на 6 годин, а потім дістаньте, струсіть та поверніть назад. Готуйте заморожені зерна кукурудзи на пару з додаванням вершкового масла й солі до смаку. Також застосовуйте варіння в мікрохвильовій печі, якщо вам потрібно зробити 1-2 порції. До половини мисочки всипте зерна кукурудзи, залийте їх водою та поставте на 15 хвилин в мікрохвильовку. Потім із готових варених зерен злийте воду та додайте прянощі до смаку. Використовуйте, як гарнір чи в якості додатка до овочевих салатів.

Готувати – це просто!

 

Завантаження...