Ваші сирники більше ніколи не прилипнуть до сковорідки. Чому не виходять сирники і як приготувати їх ідеально.

Класичні сирники є одним з найпопулярніших рецептів, які шукають українці в інтернеті. І це не дивно, бо майже кожен хоче зранку поласувати рум’яними і ніжними сирничками. Здавалось би, про що ще можна казати, коли є рецепт сирників за яким вони завжди виходять, але де інде зустрічаємо коментарі про те, що сирники не вийшли. Саме тому ми і вирішили зібрати для вас відповіді на всі питання які можуть виникати, коли ви готуєте цю страву.

Чому при приготуванні на сковорідці сирники розлазяться, хоча наче все було зроблено як завжди і за рецептом?

Ну, що ж, таке може трапитись з кожним і причин тому може бути декілька. Найголовнішою причиною може стати завоглогість кисломолочного сиру – якщо в ньому багато сироватки і ви її не віджали перед приготуванням, додавши борошна, скільки вказано за рецептом, сирниники не будуть тримати форму. Власне це також є відповіддю на питання – чому сирник рідкий. Щоб цього не трапилось ми, насамперед, радимо не купувати сир з великою кількістю рідини, бо при його приготуванні сироватка має бути добре віджата, а завелика кількість її може свідчити про не дуже якісний продукт. Але якщо все ж таки інщого сиру у вас немає, потрібно добре його відтиснути на дуршляку, застеленому марлею.
Інша причина того, що сирники могли розповтись – це pанадто сухий зернистий сир. Такий, як правило, можна зустріти в супермаркеті, розфасований у пакетах. У деяких виробників зерна сиру такі тверді, що масу буває важко перетерти навіть товкушкою, не кажучи вже про виделку. Яйце не здатне скріпити масу, а борошна може знадобитись стільки, що у вас радше вийде тісто, а не сирна маса. Тому просто не купляйте такий сир, а коли купили, використайте його просто в їжу або додайте до овочевого салату.


Тож який сир краще брати на сирники, спитаєте ви?

За нашим досвідом ідеально для сирників підходить добре віджатий домашній сир, який можна купити на ринку або магазинний сир з м’якими зернами. Найкраще сирники виходять з жирним сиром  – не менше 9 %. Але і з менш жирним сиром вони вийдуть непогано, головне щоб сир відповідав всім іншим вимогам. Для тих, хто має непереносимість лактози, можна використовувати безлактозний сир. Єдине, що потрібно врахувати – більшу солодкість цього сиру, тож, можливо, вам знадобиться трохи менше цукру.

Чому при смаженні сирники прилипають до сковорідки. Як зробити так, щоб цього не траплялось.

Прилипати до сковорідки сирники можуть в декількох випадках. По-перше – використання сковорідки без антипригарного покриття. Ми радимо використовувати сталеву або алюмінієву пательню з антипригарним покриттям. Також можливо смажити сирники на чавунній сковороді. 

Звісно, сирники можуть прилипнути і до антипригарної сковорідки, але це станеться лише в разі того, якщо на ній не буде достатньо олії – ми радимо використовувати щонайменше 3-4 ст. л. Або вона застара і антипригарне покриття втратило свої властивості. В такому разі маю для вас поради, як обрати антипригарну сковорідку.
По-друге – таке може статись, коли додати до сирної маси забагато цукру. Окрім того, що сирники можуть приліпати, вони можуть пригоріти. 

Чому сирники пригорають?

Тут все дуже просто. Перша можлива причина – завеликий нагрів. Якщо смажите на великому вогні, достатньо лише на хвилинку відволіктись і сирники можуть згоріти. Тож ми рекомендуємо використовувати середній вогнь. Так, це займе трохи більше часу, але шансів зіпсувати сирники буде набагато менше.
Також, як вже казали вище, причиною пригоряння може стати надмір цукру, тож радимо дотримуватись перевіреного рецепту.
Ще одна не дуже очевидна причина – нерівномірний нагрів. Таке може статись, коли ви використовуєте велику сковорідку на маленькій конфорці. І коли в центрі ваші сирники будуть горіти, по боках вони ще будуть сирими. Схожий ефект може спостерігатись на деяких не індукційних склокерамічних поверхнях, які мають декілька зон нагріву однієї конфорки. Центральна зона в них може нагріватись більш сильно, тож коли готуєте сирники в першу чергу перевіряйте і перегортайте ті, які смажаться по центру.

Впевнені, що тепер всі скрети приготування сирників розкрито і наступного разу вони вийдуть просто ідеально.

Читайте також

Завантаження...