Смачніше за цукерки: натуральні альтернативи магазинним солодощам для вашої дитини

Більшість дітей дуже любить солодке, саме тому батькам часто важко піти з супермаркету, не придбавши цукерку, шоколадку чи газовану воду. А надто, коли робиш покупки в магазині з дитиною. Проте слід пам’ятати, що цукор в таких продуктах може бути небезпечним для здоров’я дитини. Тож йдучи наступного разу до магазину, зверніть увагу на більш корисні солодощі. Ми звернулися до дієтолога Софії Шпак, яка розказала, чому варто привчити дитину їсти менше солодощів, утримуватися від магазинних смаколиків та чим їх можна замінити.

Чим шкідливі солодкі напої

Більшість солодких напоїв та соків, які виробляють промисловим методом, містять у своєму складі багато доданого цукру. Якщо дитина регулярно вживатиме лимонади, солодку газовану воду чи фруктові соки з пакетів, це може призвести до надлишкової ваги та розвитку цукрового діабету 2 типу. Наприклад, в 350 мл апельсинового лимонаду міститься приблизно 12 ч. л. цукру [1].

До того ж солодкі газовані напої мають у своєму складі дуже багато цукру, які створюють у ротовій порожнині сприятливі умови для розвитку карієсу.

Якщо дитина втамовує спрагу солодким газованим напоєм, а не чистою водою, то це може негативно впливати на водний баланс в організмі. Дитина може стати неуважною, дратівливою, знижується фізична та інтелектуальна активність, проявляється втома.

Які напої корисні для вас і вашої дитини

Важливо забезпечити дитині постійний доступ до чистої питної води та привчити втамовувати спрагу виключно нею. Вода має бути на видному місці вдома, в пляшці з собою в дорозі чи школі. Може статися, що спочатку буде важко привчити малечу до вживання простої питної води, але згодом така звичка закріпиться. Важливо показувати також власний досвід.
Якщо дитині до вподоби сік, то готуйте самостійно свіжовичавлений фруктовий чи ягідний без додавання цукру, але обов’язково розбавляйте його великою кількістю простої води. Щоб зробити напій з бульбашками, розведіть сік з простою газованою водою.

Вдома інколи готуйте узвари з сухофруктів, компоти з солодких плодів, теплі та холодні трав’яні чаї без додавання цукру. Проте слід пам’ятати, що вода це найкраще джерело для втамування спраги.

Солодка їжа і чим вона шкідлива

Доданого цукру в харчових продуктах знаходиться менше, ніж в напоях, але і він також може завдати не меншої шкоди. Торти, тістечка, цукерки, льодяники, карамельки, шоколад, печиво, вафлі та морозиво – це далеко не повний список продуктів, який до вподоби малечі. В кожному з цих солодощів також міститься багато цукру. Слід пам’ятати, що цукор може ховатись в сумішах для вигодовування, кашах швидкого приготування, готових сухих сніданках, йогуртах з наповнювачем, мюслях та дитячих сирках.

Який цукор безпечний

Єдиний цукор, який не загрожує здоров’ю малюка та дорослих  – це природний цукор. Він є в молоці та інших молочних продуктах, фруктах, ягодах та сухофруктах. Тож, якщо діти потребують солодкого, не поспішайте до супермаркету за тортом. Краще приготуйте вдома пиріжки, рулети, пироги, тістечка з фруктами, ягодами, горіхами чи сухофруктами. В сезон сушіть стиглі плоди, робіть з них цукати або чипси. З часом, коли дитина звикне до смаку продуктів без надмірної солодкуватості, потреба в солодкому смаку знижуватиметься.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Більше про те, які є натуральні альтернативи магазинним солодощам для дитини, дивіться у відео

Завантаження...