Наш старовинний десерт: печені яблука та їх користь

Хочете скуштувати осінь на смак? Укусіть соковите та хрустке яблуко, відчуйте його солодкий аромат та смак. Або зробіть з нього десерт і приготуйте печені яблука – ніжні та м’які. Доповніть їх солоною карамеллю, згущеним молоком чи домашнім кисломолочним сиром з родзинками та горіхами, медом чи корицею. Мммм, суцільна насолода! І готувати дуже просто!

Всі знають про користь яблук та вміст вітамінів у цих фруктах, але про печені відомо трохи менше. Вам цікаво дізнатися? Нумо!

Чим печені яблука корисніші за свіжі?

І свіжі, і печені яблука мають свої корисні властивості. Але у печених є декілька переваг:

  1. вони м’якші, тому їх, на відміну від свіжих, можна вживати навіть тим, хто хворіє на виразку шлунку чи має проблеми з зубами;
  2. їх часто рекомендують тим, хто має діагноз «дисбактеріоз», бо вони сприяють хорошій роботі ШКТ;
  3. у процесі запікання в яблуках утворюється пектин, який сприяє виведенню зайвого холестерину та покращує травлення;
  4. під час запікання у плоді повністю зберігаються всі корисні речовини: вітамін A, групи В, С, Е, Н, РР, які є й у свіжих. Крім того, у печених яблуках містяться залізо, калій, кальцій та магній, а також фосфор, мідь, нікель тощо.

Користь печених яблук для схуднення

Оскільки печені яблука позитивно впливають на роботу ШКТ, їх часто вживають під час дієт для схуднення. В такому разі варто їсти їх без додавання цукру, меду чи інших добавок. Але майте на увазі, що не можна замінити ними весь раціон – не варто переходити на монодієту.  Краще включити у меню печені яблука як корисний десерт. А раціон має бути   збалансованим за білками, жирами і вуглеводами.

Скільки печених яблук можна їсти на день?

Скільки б не було користі у печених яблуках, споживати їх потрібно в міру, як і всі інші продукти. В залежності від віку, намагайтеся дотримуватися таких норм:

  • дітям від 2 до 5 років – половинку раз на кілька днів;
  • дітям від 5 до 10 років – 1 печене яблуко раз у 2 дні;
  • дорослим людям – не більше 3 невеликих печених яблук на день.

Але майте на увазі, що при деяких хворобах споживання треба зменшити. Запитайте у свого лікаря.

Як приготувати печені яблука?

Однією з багатьох  переваг печених яблук є приємний смак і легкість приготування. Ними з успіхом можна замінити калорійні та спокусливі солодощі. Щоб їх приготувати, просто вимийте цілі плоди, видаліть з них серцевину, покладіть на деко і поставте в духовку на 10 хвилин за температури 180 градусів. Можна приготувати яблука в мікрохвильовці, та це буде трохи довше і займе 20 хвилин.

Смачного.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Читайте також

Завантаження...