На різний смак. Пісне меню на день від Євгена Клопотенка

Смачні, поживні, різноманітні та цікаві страви – це все про пісне меню. Здивовані, що воно може бути таким? А я ні, бо існує стільки оригінальних поєднань, якими мені вже не терпиться поділитися з вами. Тільки уявіть, як готуєте справді смачну вівсянку або бутерброди з ніжним оселедцем на сніданок, подаєте наваристий борщик з приємним посмаком димка на обід та бутерброди з хумусом на додачу, а на вечерю обираєте – голубці з картоплею, чи пасту з сочевицею. Ще ж десерт! Я не міг вас залишити без нього. Розігрався апетит? Це ви ще не почали готувати всю цю смакоту. Не гайте час, беріть страви з добірки пісних рецептів та створюйте своє меню на день.

Солона вівсянка

Солона вівсянка

Вівсянка, як чистий аркуш – що хочеш, те і створюй з неї. Більшість людей готує з неї солодку страву, додаючи ягоди, фрукти та горішки, а я пропоную зробити солону вівсянку з ароматними сухими травами. Як маєте свіжу петрушку, кріп та базилік – беріть їх, не пожалкуєте. Обов’язково полийте страву лляною олією, вона має цікавий та насичений смак.

Бутерброди з оселедцем

 

Знаєте, який найпопулярніший сніданок в Норвегії? Бутерброди з жирненьким та ніжним оселедчиком, а зверху ще кілька кружалець цибульки. Смачно та поживно. Я подумав, що і ми можемо урізноманітнити свої ранки. В деякі дні посту можна їсти рибу, тому пропоную приготувати бутерброди з оселедцем та арахісовою пастою. Цікаве поєднання, і тим ще більше надихає його створити. Якщо є сумніви щодо цибулі, то не кладіть її. Все одно буде дуже смачно.

Пісний борщ

Пісний борщ

Я не зміг залишити вас без найпопулярнішої та, без перебільшень, однієї з найсмачніших перших українських страв – наваристого борщику. Вам не почулося, пісний варіант теж може бути насичений та поживний. Родзинка рецепта – копчена груша. Потрібна всього одна, але повірте, саме вона править бал. Напевно, у вас є якась консервація, чи то кабачкова ікра, лечо? Подавайте пісний борщ із нею та свіжим, а краще – ще теплим хлібом. Після такого смачного обіду, не повернеться язик назвати пісне харчування вбогим та нудним, еге ж?

Голубці з картоплі

Голубці з картоплі

З голубцями така ж сама історія, як з варениками – їм пасують «сміливі» начинки, а ми, українці, ще ті винахідники. Я думав, як зробити голубці пісними, але з багатим та оригінальним смаком та скоротити час приготування. Придумав! Зустрічайте оплесками голубці з картоплею у томатній заливці, які розімліли у духовці. Приготуйте їх на обід чи вечерю, подавайте тепленькими до столу, та за бажанням посипте свіжою подрібненою зеленню.

Паста з сочевицею

Паста з сочевицею

Якщо йдеться про пасту, то тут найбільші винахідники – італійці. Оскільки сочевиця – ще один популярний продукт в Італії, не дивно, що з’явилося таке оригінальне поєднання, як у цій страві. Мені воно дуже подобається. Беріть червону сочевицю, бо вона швидко вариться та стає напрочуд м’якою, а пасту рекомендую лінгвіні, але ви можете брати будь-яку іншу до вашого смаку. Подавайте страву з овочевим салатом або тостом з гуакамоле. Повірте, паста з сочевицею підкорить вас з першої виделки та зробить пісне меню різноманітним. Готуйте на обід або вечерю, і в піст, і в інші дні.

Хумус з квасолі

Хумус з квасолі

Не забувайте про квашення та соління в піст, а ще готуйте намазки – вони зроблять кожен прийом їжі більш поживним. В класичному рецепті хумусу використовується нут, а я взяв білу квасолю. Упевнений, що така інтерпретація вам теж сподобається. Намащуйте хумус з квасолі на хліб до сніданку чи подавайте до основних страв.

Пісна шарлотка

 

Ще раз доводжу, що пісне меню різноманітне та смачне, тому і десерт теж на вас чекає. Солоденькі яблучка занурені в пухкий бісквіт з легким посмаком апельсина. Ідеальна пісна шарлотка – така волога, насичена смаком і м’якенька. Приготуйте її та впевніться, що і без яєць вона смачна.

Готувати – це просто!

Завантаження...