Грудне молоко – ідеальне харчування для немовляти. Воно безпечне, корисне та разом із ним передаються антитіла до деяких дитячих хвороб. Особливо йдеться про запобігання респіраторним захворюванням. Попри різнобічні дослідження цієї теми, вона повна міфів. Один з найпопулярніших – мамі, яка годує грудьми треба обмежувати свій раціон та сидіти на так званій спеціальній дієті.
Ми звернулися за порадами до лікаря-дієтолога Марти Лісевич, щоб з’ясувати, яким має бути повноцінне харчування під час лактації та скільки потрібно калорій на добу.
Раціон при лактації має бути такий самим, як і при вагітності [1].
Меню має бути різноманітним, збалансованим, а продукти тваринного походження мають бути термічно обробленим. Саме обмеження в харчуванні мам, які годують збільшує ризик харчової непереносності у дітей після введення прикорму. Тому куштувати можна все, але невеликими дозами та спостерігати за реакцією організму дитини. Якщо ви хочете щось виключати зі свого раціону, краще порадьтеся з педіатром.
Полуниця не обов’язково викличе алергію у вашої дитини. Це все дуже індивідуально, тож варто пробувати і дивитись на реакцію малюка.
Загальні рекомендації щодо харчування
Варто вживати 400 г овочів та фруктів на день, щоб забезпечити достатній рівень клітковини. Важливі й продукти з високим вмістом білка, такі як яйця, курятина, яловичина та риба. Важливо також змінювати джерела білка: один день це може бути курятина, в інший – риба, або бобові.
Під час лактації потреба матері в йоді та холіні зростає, тому варто звернути особливу увагу на харчові продукти, в яких ці речовини містяться. Використовуйте в приготуванні лише йодовану сіль та вживайте продукти багаті на йод, такі як яйця та морепродукти. Холін міститься в білкових та молочних харчових продуктах – яйцях, м’ясі, квасолі, гороху та сочевиці.
Якнайкраще підходитимуть жінкам у період лактації шпинат, який містить залізо і фолієву кислоту, горіхи, насіння льону та оливкова чи льняна олія, насичені корисними жирами, та вівсяні пластівці.
Матерям, які годують груддю, зазвичай потрібно більше калорій, щоб задовольнити свої потреби в харчуванні під час годування.
Скільки потрібно калорій
Продукування грудного молока вимагає від жіночого організму багато енергії. Саме тому важливо подбати про здорове та повноцінне харчування. Мамам рекомендовано збільшити свій раціон на 300-400 калорій в день, в залежності від індивідуальних особливостей. Збільшувати калораж потрібно за рахунок продуктів, багатих на білок та клітковину, таких як мʼясо птиці, овочі, продукти з цільними зернами.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм лікарем або дієтологом.