Покажіть мені людину, яка не любить голубці! Гарчі, соковиті, заправлені холодною сметаною, вони просто втілюють домашнє тепло і затишок. Отак з’їси шматочок — і на душі тобі добре і спокійно. Та й приготувати їх зовсім не так складно, як здається, головне знати кілька нюансів.
Це традиційна українська страва, яку готують із начинки (зазвичай рис, гречка та інші крупи, поєднані із мясом та засмажкою), загорнутої у листок капусти. Страва також дуже популярні у кухні країн Східної Європи.
Види голубців
Голубці різняться перш за все своїми начинками, ось кілька найпопулярніших:
- Класичні голубці з рисом та м’ясом і засмажкою із цибулі та моркви. Фарш можна використовувати як курячий, так і свинячий (тоді голубці вийдуть жирнішими та соковитішими).
- Голубці з картоплею. Картоплю відварюють, переминають на пюре та додають до начинки спеції та засмажку з цибулі. Інколи додають яйце.
- Голубці з гречкою. Зустрічаються зовсім пісні варіанти, в яких гречку поєднують із грибами або рисом. Але готують також і голубці з гречкою та м’ясом.
- Пісні голубці з перловкою
- Ліниві голубці більше схожі та тефтелі, адже начинку не загортають у капустяний лист, а навпаки — додають капусту прямо до фаршу та запікають.
Також зустрічаються рецепти, в яких традиційних капустяний лист заміняють квашеною капустою, або навіть виноградним чи буряковим листям.
Як приготувати голубці. Кілька порад
Традиційна капуста для голубців — свіжа білокачанна. Раджу обирати середнього розміру головки, щоб вам було легше відділяти листки та формувати рулетики. Великі листочки можна розділити на дві частини.
Лайфхак. Розм’якшити капустяне листя можна без відварювання, а просто в мікрохвильовці. Для цього з капустини треба вирізати качан, помістити її у пакет або рукав для запікання та зробити в ньому кілька отворів. Далі обирайте найбільшу потужність та ставте капусту грітися на 7-8 хв. Точний час звісно залежатиме від розміру головки. Далі почекайте, поки капуста охолоне та розберіть її на листки.
Якщо ви вирішили все ж проварити капустину, спершу виріжте качан. Потім залийте капусту окропом та варіть 10-15 хвилин, каструлю можна накрити кришкою. Відділіть листя за допомогою виделки. Якщо нижні листки капусти все ще занадто жорсткі — опустіть головку назад у воду та варіть ще 5 хвилин.
Щоб легше закрутити рулетик голубця, необхідно гострим ножем акуратно зрізати м’ясисту серединку листка.
Також можна сміливо готувати голубці із савойської капусти, адже її листочки значно гнучкіші та легше відділяються, порівняно з білокачанною.
Не викидайте залишки капусти, а краще застеліть ними дно каструлі, щоб нижні голубці не пригоріли. Так само залишками листків можна накрити голубці зверху.