Ранок починається не з кави. Чим корисні фреші, й які секрети приготування?

Що може бути краще, ніж ранок, який починається зі склянки фрешу. Причому, рецептів величезна кількість. Я, наприклад, дотримуюся такого правила – будь-який продукт, з якого можна вичавити сік вартий бути фрешем або хоча б називатися одним з інгредієнтів напою.

Фреш можна пити через соломинку, додавати в нього лід і свіжі листочки м’яти або зелень, але головна умова – випити протягом 10 хвилин, як приготували, щоб він не окислився або іншими словами, вітаміни в напої не встигли зруйнуватися під дією кисню. Утім, фреш цілком може зберігатися в холодильнику до 8 годин, якщо ви не дуже зациклені на користі. Але найкраще використовувати скляну ємність із кришкою.

Дієтологи радять вживати свіжовичавлений сік натщесерце, щоб вітаміни з напою краще всмоктувалися, але тільки, якщо немає проблем зі здоров’ям. Фреш можна використовувати в якості «паузи» на роботі, робити на пікніку на дачі, запивати їм страви та просто насолоджуватися «літом» у склянці. Фрукти, овочі та ягоди багаті вітамінами, мінералами, антиоксідантами та рослинними з’єднаннями, які можуть служити профілактикою захворювань і навіть лікуванням. Я кулінар, тому інгредієнти для фрешу я підбираю, виходячи зі смакових переваг, але експерти зі здорового харчування також рекомендують звертати увагу на те, які вітаміни в результаті будуть у склянці. Так наприклад:

  • Якщо організму не вистачає заліза, то цей мікроелемент міститься в абрикосах, ананасах, авокадо, апельсинах, кавунах, вишнях, айві, крес-салаті, листях кульбаб, листях шпината, часнику, помідорах, малині, обліписі та огірках. Знаючи це, можна скласти свій смачний і корисний напій. Мені, наприклад, подобається поєднання айви та ананаса – дуже незвично.

фреш

  • За допомогою вживання фрешу можна позбутися зайвої рідини в організмі. Із цим завданням добре справляється селера, журавлина, огірки, банани, темна листова зелень (від петрушки до бурякової гички), лимон, імбир, буряк і кабачки. До речі, свіжий кабачок у міксі з іншими овочами та фруктами – це дуже смачно. Класичне поєднання для соку – кабачки та яблука. Але цілком можна експериментувати, додавши селеру, огірок і моркву.

фреш

  • Вживання фрешу прискорює обмін речовин. Цю корисну властивість особливо відзначать ті, хто худне до літа, потім худне до Нового року та дня народження. Знову-таки, правило просте – вибрати ті інгредієнти для соку, які сприяють прискоренню метаболізму, а це: яблука, груші, брокколі, цитрусові, шпинат і білокачанна капуста.

фреш

Секрети приготування фрешу

  1. Якщо готуєте фреш, можна використовувати «бабусині методи»: натерти на тертці фрукт, перекласти в марлю, вичавити сік і т.д. Але, по-перше, чим довше інгредієнти будуть взаємодіяти з киснем, тим менше користі буде в напої. По-друге, складно експериментувати, і по-третє, дуже довго. Саме тому я віддаю перевагу крутому девайсу – шнековій соковижималці Panasonic MJ-L500, щоб не витрачати багато часу на приготування, а краще витратити багато часу, щоб насолодитись напоєм. До того ж, на відміну від соковижималок, які працюють за типом центрифуги, шнекова соковижималка працює на малих обертах, які передбачають відсутність нагріву, а значить, усі корисні вітаміни та мікроелементи з соків будуть збережені.
  2. Мої експерименти в приготуванні фрешів заводили мене дуже далеко. І не поспішайте виливати напій, який вийшов не таким смачним. Експерименти можна продовжити, щоб врятувати його. Так, наприклад, я зробив мікс із селери, салату ромен, лимону та шпинату й зрозумів, що таким фрешем я точно собі настрій з ранку не підніму, тому додав ще яблуко та імбир. Вийшов добрий підбадьорливий напій.
  3. Фреш найкраще розбавляти водою у співвідношенні 1:1. До слова, важливо розуміти, що свіжовичавлений сік – це концентрований напій, який здатний швидко підняти цукор у крові. Тільки уявіть, щоб отримати 250 мл полуничного соку, необхідно переробити приблизно 700 г соковитої полуниці. Мені, наприклад, подобається додавати не тільки звичайну воду до фрешу, а й слабогазовану, а ви можете експериментувати зі сильногазованою.
  4. Якщо хочете отримати незвичайний післясмак і нотку пекучості, то до основних інгредієнтів фруктового або ягідного фрешу можна додати чверть кайєнського перцю. Утім, кількість перцю залежатиме від ваших смакових уподобань. Також можна використовувати часник: 3 стиглих томати, 1 огірок, 1 болгарський перець, 3 зубчики часнику та прикрасити кількома листками базиліка – це дуже смачно та майже гаспачо за одну хвилину. Залишилося тільки сухарі зверху викласти та взяти ложку.
  5. Урізноманітнити смак фрешу можна морською сіллю та зернами ванілі – усе залежить від того, який ефект очікуєте від напою. Мені, наприклад, подобається сіль через те, що здатна збалансувати смак. Заради експерименту просто додайте в полуничний солодкий фреш трохи солі або, навпаки, в овочевий – зерна ванілі. Але пам’ятайте, головне в експериментах – знати міру, ну і те, що поразки – це теж досвід.
  6. Для фрешу найкраще використовувати свіжі та соковиті фрукти, овочі або ягоди, але цілком можна експериментувати із замороженими, причому, навіть їх не розморожуючи. Наприклад, у моєму девайсі – шнековой соковижімалці Panasonic MJ-L500 є насадка для заморожених продуктів, тому шматочки замороженої хурми та ананас відразу відправляються в соковижималку та виходить дуже смачний сорбет, який дуже до речі в літню спеку.
  7. Фреш можна навіть заморожувати. Отримаєте фруктове або ягідне морозиво.
  8. Моє особисте правило для фрешу – якщо можна не очищати той чи інший продукт, то я це не роблю. Наприклад, буряк просто добре мию під проточною водою, як і моркву, яблука або імбир, а потім нарізаю довільними шматочками. І насіння з яблук теж не дістаю – зайва трата часу, до того ж, вони теж корисні – у них міститься рідкісний вітамін В17, який служить профілактикою онкозахворювань.
  9. Я говорив про сіль, але у фреші можна додавати й інші спеції, наприклад чорний мелений перець в овочеві варіанти. Достатньо дрібки, щоб смак став більш пікантним або, наприклад, корицю в апельсиновий фреш. Мені ще подобається додати духмяний перець горошком у томатний свіжовичавлений сік, а через 10 хвилин дістати його та випити напій.

Готувати – це просто!

Завантаження...