Дуже помічні. Невеликі кухонні девайси, котрі вам потрібні

Ви й не здогадуєтеся чого саме вам не вистачає на кухні, але це фонове відчуття того, що чогось бракує, певен, є. Я про дрібні, але такі помічні девайси, що здатні суттєво полегшити ваше кулінарне життя. Приміром, терли ви ті лимони на цедру на звичайній тертці, страждали, як я, бо не люблю те робити – страшне! А виявляється існує класна зручна терка спеціально для цитрусових. Терти все ще треба, але значно приємніше.

Таких дрібниць насправді чимало, деякі з них досить очевидні й часто вживані, без інших жити можна, але вже не хочеться. Ділюся своїм невеликим чек-листом.

Кухонні терези

У більшості рецептів я стараюся вказувати кількість інгредієнтів, бо грамування теж невід’ємна частина фактично всіх процесів. Можна, звісно, викручуватися якимись мірними стаканами і ложками, але з терезами життя значно простіше. Так ви зможете готувати в ідеальних пропорціях, завершивши еру “на око”.

Терези допомагають готувати з більш точними пропорціями

Силіконова лопатка

Силіконова лопатка ідеально підходить для перевертання тонких млинців і оладок, але це лише якщо вона жаростійка. Якщо ж ні, це все ще дуже корисний девайс для перемішування кремів і рідкого тіста, бо до неї фактично нічого не липне. Я нею навіть крем на торт і глазур на паску мащу.

Силіконовий пензлик

А ця штучка потрібна любителям випічки.. Оці всі “змажте тісто/пиріжки/бозна-що маслом чи жовтком” найзручніше робити саме силіконовим пензликом. Він ніжно і рівномірно розподіляє по будь-якій поверхні те, що вам потрібно по ній розподілити. Тож купуйте і користуйтеся. Навіть коли смажите млинці на антипригарній сковорідці, а вони демонструють, що олії в тісті їм аж ніяк не достатньо, врятує пензлик, бо дасть змогу змастити поверхню зовсім трішки. Вуаля – мінімум жиру, а ефект крутезний.

Овочерізка

Бачили ідеальні слайси гратену? Чи якісь такі дуже красиві колечка в салатах або тонкі слайси цукіні для рулетів чи спагеті. Шефи, звісно, автоматично і швидко ріжуть таке руками, але в побуті значно зручніше використовувати слайсер-овочерізку. Результат виходить швидкий і красивий. І все таке тонесеньке. До речі, вона навіть капусту допоможе нашинкувати, щоправда, все буде трішки довше, ніж на великій шатківниці. Але точно краще, ніж ножем.

Овочерізка допомагає зробити однакові слайси

Посудина, в якій можна смажити і запікати

Чимало страв, зокрема м’ясних, потребують спершу смаження, а потім запікання. Ви, звісно, можете гратися в перекладання, але нащо, якщо можна робити все в одній посудині, котру не треба буде зайвий раз гріти чи вимазувати. Повірте, коли така з’явиться на вашій кухні, ви оціните її універсальність. А якщо вона ще й з кришкою буде – взагалі краса!

Мірна склянка чи миска, стійкі до температур

Якщо у вас іще немає мірної склянки чи миски, купіть одразу температуростійку. Якщо є, купіть додаткову з цією опцією. Адже іноді відмірювати потрібно гаряче молоко чи щойно заварений крем, а звичайне скло такі кулінарні вибрики може не оцінити. А так і кількість буде правильна, і посуд цілий.

Кухонні ножиці

Кухонні ножиці можуть стати вашими найкращими друзями на кухні. Справа в тім, що вони вам і надокучливе паковання відкриють, і в’ялені чи сушені овочі легко наріжуть, і креветку очистити допоможуть, і фольгу з пергаментом рівненько й гарно відріжуть. Рекомендую лиш купувати ножиці котрі повністю розбираються, щоб мати змогу гарно їх вимити.

Кухонний термометр

Вся дріжджова випічка потребує молока чи води 36 градусів. Рівень просмажки м’яса насправді вимірюється температурою, як і готовність карамелі й деяких кремів. Я завжди зазначаю, як виміряти ту температуру приблизно, але спеціальний градусник буде значно ефективнішим. І взагалі, така модна штука.

Кухонний термоментр корисний для багатьох страв

Терка для цедри

Крупні терки не створені для лимонів і апельсинів, а ці цитрусові створені, у тому числі, щоб ділитися з нами ароматною цедрою. Адже цедра так гарно доповнює випічку й чимало інших страв, а от терти її неприємно. Але спеціальна терка трохи покращує не надто приємний процес, тому краще мати її на своїй кухні. Недарма я про неї кажу вдруге. Бо крута штука.

Ніж для піци

Навіть якщо ви не фанат піци, такий ніж стане вам у нагоді. Ним просто зручно різати тісто, і приготоване, і сире. Проктотив тим гострим кружальцем по шматочку і розділив його без страждань і сліз, як то буває з ножем.

Ступка для спецій

Я люблю спеції, а спеції люблять трохи перетертися, щоб бути максимально ароматними. Щоб розкрити їх істинний потенціал чи гарно змішати, можна просто перетерти їх у спеціальній ступці. А ще це просто естетично і якось так серйозно: не просто посипав чимось страву, а прямо от перетер вручну, насолодившись букетом запахів.

Кожен із цих девайсів здається не надто очевидно потрібним, але, придбавши їх, ви точно подякуєте мені за спрощене життя і красиве кухонне начиння.

Завантаження...