Безпечно й для дітей, і дорослих. Уся правда про ультрапастеризоване молоко

Я люблю молоко: просто пити, додавати до кави, використовувати в якості інгредієнта в рецептах. Перевагу віддаю ультрапастеризованому молоку, а все тому, що рідко буваю вдома: то відрядження, то зйомки, то робота в ресторані, то ще щось. Звичайне пастеризоване молоко скисає за 3-5 днів і виходить, що мінімум половина пакета завжди викидається. Саме тому я вибираю ультрапастеризоване молоко, бо його термін придатності від місяця й до року. Та й завдяки ультрапастеризації таке молоко є абсолютно безпечним і не вимагає додаткової термічної обробки: просто відкрити пакет, налити у склянку і запивати вівсяне печиво.

До того ж, для того, щоб молоко пройшло всі етапи і стало ультрапастеризоване, воно спочатку має бути дуже гарної якості та мати високу термостійкість, інакше в процесі при високих температурах білок в молоці просто згорнеться. Саме тому у виробництві ультрапастеризованого молока ніколи не будуть використовувати неякісне молоко або сухе.

Але, також знаю і те, що такий продукт овіяний міфами, мовляв, не може молоко мати такий тривалий термін придатності й при цьому бути «без хімії». Спойлер: може! І я досконально вивчив це питання та навіть був на виробництві ультрапастеризованого молока «Волошкове поле», щоб самому переконатися в якості цього продукту.

молоко волошкове поле

Що таке ультрапастеризоване молоко

Ультрапастеризація – термічна обробка молока, яка відбувається при високих температурах – 137-140 градусів. Завдяки цьому гинуть усі мікроорганізми, включаючи ті, які сприяють тому, щоб молоко псувалося.

Звичайне пастеризоване молоко пастеризується при більш низьких температурах – при 90 градусах (+ – 2 градуса) і при цьому гине частина мікроорганізмів, тому й термін придатності всього 3-5 днів.

Власне, є 3 фактори, які впливають на тривалий термін придатності ультрапастеризованого молока:

  1. Стерилізація при високих температурах
  2. Стерильна розфасовка
  3. Герметична упаковка, яка не пропускає ні світло, ні сонячні промені, ні повітря.

молоко волошкове поле

Етапи отримання ультрапастеризованого молока

На виробництво ультрапастеризованого молока відбирається тільки 100% фермерське молоко. А потім воно проходить кілька етапів:

Прийом молока. Молоко, яке приїжджає на виробництво, спочатку проходить лабораторний аналіз: оцінюються його смакові якості, органолептика, і фізико-хімічні показники, тобто, щільність, висока термостійкість, масова частка жиру та інші.

молоко волошкове поле

Охолодження молока. Після того, як лабораторія зробила всі необхідні аналізи, молоко охолоджують при 4 градусах. Це необхідно для того, щоб в молоці не утворилося сприятливе середовище для хвороботворних бактерій.

Очищення молока. На заводі стоять очисники молока, які за допомогою відцентрової сили відокремлюють непотрібну флору. Цей етап, як і попередній, необхідний для того, щоб молоко довше зберігалося до наступного етапу.

Нормалізація молока. Наступний етап у виробництві ультрапастеризованого молока – нормалізація його. Так, наприклад, якщо на виробництво прибуло молоко з жирністю 3,6%, а необхідно отримати молоко 2,5%, то його нормалізують за допомогою знежиреного молока. Якщо необхідно підвищити жирність молока, то в нього додають вершки.

Гомогенізації. Напевно, ви не раз бачили, як у банці сирого молока весь жир піднімається вгору – під кришку. Відбувається розшарування. У молоці, купленому в супермаркеті, такого немає. Усе тому, що молоко саме проходить етап гомогенізації, щоб в продукті не було відстою жиру, і він був однорідним.

Дегазація. Цей етап покращує смакові якості продукту, тобто, принцип дегазатору полягає у вакуумному відділенні повітря, що забезпечує видалення сторонніх запахів і присмаків у сирому молоці.

Стерилізація. Високотемпературна обробка молока при 137-140 градусах протягом кількох секунд, а потім різке охолодження до +4 градусів. На цьому етапі вбивається вся патогенна мікрофлора, яка присутня в сирому молоці, що і збільшує термін придатності продукту й робить його абсолютно безпечним для вживання. Саме тому ультрапастеризоване молоко не вимагає додаткової термічної обробки.

Упаковка. Ультрапастеризоване молоко пакують в стерильних умовах в упаковку тетрапак – 6-кульовий комбінований матеріал із паперу, поліетиленової плівки і алюмінієвої фольги. Така упаковка не пропускає сонячні промені, світло й повітря.

волошкове поле

Чи є корисні речовини в ультрапастеризованому молоці?

Існує думка, що ультрапастеризоване молоко – мертве молоко. Але ця думка помилкова. У такому продукті зберігаються корисні вітаміни і мінерали, а їх кількість ви можете знайти на упаковці. До слова, сквасити ультрапастерізоване молоко для йогурту можна, повернувши йому кисломолочні бактерії, наприклад, додавши ложку сметани або спеціальну закваску.

На що звернути увагу при виборі ультрапастеризованого молока

Герметичність упаковки. Завдяки герметичній упаковці, ультрапастеризоване молоко й має тривалий термін придатності, тому при виборі продукту важливо добре його оглянути.

Термін придатності. При виборі ультрапастеризованого молока важливо дивитися термін придатності, а також звертати увагу на те, при якому температурному режимі продукт зберігається в супермаркеті або магазині. Особливо цей пункт стосується спекотної пори року.

Склад. У складі може бути зазначено молоко нормалізоване або молоко коров’яче незбиране і молоко коров’яче знежирене. Ніяких стабілізаторів і добавок в складі не повинно бути.

молоко волошкове поле

Я вибираю ультрапастеризоване молоко «Волошкове поле», тому що довіряю бренду, був на виробництві та точно знаю, що продукт корисний, безпечний і смачний.

 

Читайте також

Завантаження...