Чи було у вас таке, що забули придбати свіжий хліб, а вдома лише шматки зачерствілого? У цьому немає нічого страшного, адже його легко знову перетворити на смачненький та м’якенький, якщо знати декілька секретів.
Якому хлібу можна повернути свіжість?
За допомогою цих порад можна зробити м’якішим будь-який черствий хліб: білий, чорний, цільнозерновий, з висівками та без, багет чи чіабату. Але за однієї умови – на ньому не повинно бути жодної плямки плісняви. Цвілий хліб містить міотоксини, які можуть спровокувати отруєння. При чому просто зрізати пошкодженні місця недостатньо – спори цвілі проникають значно глибше, ніж ми можемо побачити.
Як повернути свіжість хліба
Тримайте декілька порад з порятунку черствого хліба.
- Найпростіший спосіб – викласти шматочки в один шар на тарілку та поставити в мікрохвильовку, накрити пластмасовою кришкою для печі та поставити розігрівати на 30 секунд. Ви швидко отримаєте м’якенький хлібчик.
- Ще варіант – викласти шматочки на пароварку та потримати по одній хвилині з кожного боку. Більше не варто, бо тоді він розм’якне. Чи зробіть для них парову баню. Влийте в каструлю воду, поставте на вогонь, дочекайтеся, поки закипить, зверху на неї встановіть залізне сито та викладіть в нього шматочки хліба.
- Якщо у вас багато хліба, скористайтеся духовкою. Викладіть шматочки на деко застелене пергаментним папером, кожен змастіть кулінарним пензликом з обох боків водою чи молоком. Потім накрийте фольгою та ставте в розігріту до 150 градусів духовку на 5-10 хвилин. Те саме зробіть і з буханкою, тільки заверніть її у фольгу повністю та збільште час до 15 хвилин. Якщо бажаєте надати ще й нового смаку, тоді змастіть ароматною олією з вичавленим часником.
- Можете скористатися і пательнею. Так само попередньо змочіть сухі шматочки хліба водою (кулінарним пензликом чи з пульверизатора), покладіть на суху сковорідку, накрийте кришкою та поставте на середній вогонь. Через 3-5 хвилин матиме смачненький хлібчик. Схожий ефект отримаєте й у більш економічний спосіб, скажімо, коли смажите картоплю і вона майже готова, можна покласти зверху шматочки хліба та закрити кришкою. Достатньо 2 хвилини, щоб повернути йому свіжість і додати аромату смаженої картопельки.
Якщо ви повернули свіжість хлібу, його бажано з’їсти одразу, тепленьким. Якщо він повністю остигне, то знову перетвориться на черствий. І з нього тоді вже вийдуть лише сухарі.
Наші корисні поради допоможуть знайти вихід, якщо, скажімо, через блекаут усі магазини зачинені чи не працюють банківські термінали, тому навіть хліба купити важко. А ще ми знаємо, як приготувати домашній хліб, робити сухарики, зберігати різні овочі у квартирі. Тож користуйтеся нашими підказками. Ми раді допомогти.
Готувати – це просто!