Смачний та ароматний: житній хліб з пшеничним та конопляним борошном

  • Приготування
    2 години 10 хвилин
  • Порції
    1
  • Складність
    Складно

Що таке хліб? Здавалося б, це дуже просто – всього лише суміш борошна, води та дріжджів. Але ж скільки у ньому душі! Це така собі своєрідна медитація – спекти домашній хліб. З любов’ю замішуєш тісто, думаєш про хороше та відпочиваєш від повсякденності. А поки хліб стоїть у духовці, всі близькі точно збіжаться на кухню, бо цей нестримний аромат точно нікого не залишить байдужим.

Сьогодні хліб виготовляють не тільки з пшениці. Але й з різних видів зерна та їх сумішей – з використанням кукурудзи, жита, ячменю проса чи рису. Ми розповімо вам, як приготувати домашній хліб з поєднання пшеничного, житнього та конопляного борошна. Смак виходить досить незвичний та оригінальний.

Трохи з історії хліба

Згідно з деякими дослідженнями, перший хліб був спечений ще аж у 8000 році до н.е. на Ближньому Сході. Тоді це було більш схоже на те, що ми зараз називаємо коржиками. Пекарі додавали до суміші води та борошна дикі дріжджі, створюючи закваску. У подальші сторіччя кухарі по всьому світові розробили свої власні варіанти хліба. З винаходом млинів борошно стало краще перемеленим, а структура хліба – більш пухкою та повітряною.

Чим корисний житній хліб?

Житній хліб, особливо цільнозерновий, корисний для здоров’я і його рекомендується частіше включати в щоденний раціон. Але чому? Ось кілька причин:

  • житнє борошно містить рослинну клітковину. Її вміст у ньому набагато вищий, ніж у білому пшеничному борошні;
  • житній хліб має нижчий глікемічний індекс. Це сприяє стабільному рівню глюкози в крові при його споживанні та робить житній хліб придатним для дієти у людей з діабетом 2 типу та зниження ризику його розвитку;
  • хліб з житнього борошна багатий мінералами та вітамінами. Він містить на 30% більше заліза, вдвічі більше калію і втричі більше, ніж звичайний хліб;
  • і наостанок: житній хліб має антиоксидантну дію та знижує ризик серцево-судинних захворювань.

Як приготувати житній хліб з конопляним борошном   

Інгредієнти

Житній хліб з конопляним борошном: покроковий рецепт

Крок 1

З’єднайте у мисці спочатку сухі інгредієнти: 250 г пшеничного борошна,100 г житнього борошна і 1 ст. л. конопляного. З одного боку миски розкришіть 12 г «живих» дріжджів, а з іншого висипте 1 ч. л. солі та 1 ст. л. цукру.

В миске соедините сухие ингредиенты
В миске соедините сухие ингредиенты
Крок 2

Влийте в миску до сухих інгредієнта 250 мл теплої води і 2 ст. л. соняшникової олії. Для підсилення смаку за бажанням додайте у миску трохи очищеного соняшникового насіння.

Влейте в миску 250 мл теплой воды
Влейте в миску 250 мл теплой воды
Крок 3

Ретельно перемішайте і замісіть пластичне і м'яке тісто, яке не повинно липнути до рук. Викладіть тісто на підпилену борошном дошку чи робочу поверхню та добре вимісіть його руками, робіть це не менше 10 хвилин, щоб воно стало гладеньким. Сформуйте з тіста кулю і покладіть назад у миску. Накрийте харчовою плівкою або рушником, залиште в теплому місці без протягів на 50 хвилин для підйому. За цей час тісто має збільшитися у 2-3 рази.

Замесите очень пластичное и мягкое тесто
Замесите очень пластичное и мягкое тесто
Крок 4

Через 50 хвилин акуратно обімніть тісто руками і потім знову сформуйте кулю, потроху підвертаючи його від центру до країв.

Через 50 минут аккуратно обомните тесто
Через 50 минут аккуратно обомните тесто
Крок 5

Перекладіть тісто на деко, застелене пергаментом, і накрийте рушником. Залиште для вистоювання ще на 30 хвилин в теплому місці. Тим часом розігрійте духовку до температури 180 градусів. Через 30 хвилин поставте хліб випікатися у розігріту духовку на 40 хвилин.

Переложите тесто на противень с пергаментом
Переложите тесто на противень с пергаментом
Готувати – це просто!

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...