Зміцнюємо імунітет! Все, що треба знати про лимони та лайми

Лайм або лимон? Чи часто в магазині перед полицею цитрусових ви розмірковуєте, який фрукт краще вибрати? Адже вони неначе схожі й походять з одного ботанічного сімейства. Однак, лайми та лимони мають відмінності у користі для нашого організму. На перший погляд, вони можуть заміняти один одного у стравах. Але й це далеко не так. Тож розбираємося, щоб наступного разу було простіше зробити вибір.

Корисні властивості лимона та лайма

Користь лимона В одному плоді міститься близько 30 мг вітаміну С, що є половиною добової норми. Цей антиоксидант допомагає клітинам людського організму відновлюватися, зміцнює імунну систему та стимулює виробіток колагену. Також лимони є джерелом вітамінів групи В, А, кальцію, фосфору, магнію та калію, містять багато фітонцидів й ефірних олій. Яскраво-жовтий цитрусовий позитивно впливає на здоров’я серця, органів травлення, а ще може захищати нирки від утворення каменів. Якщо ранок розпочинати з ковтка теплої води з лимоном, то напій може прискорювати й метаболізм.

Користь лайма Лайм теж містить вітамін С – в одному плоді приблизно 19 мг. Однак аскорбінова кислота в цьому цитрусі швидко руйнується, якщо сік чи філе лайма піддавати термічній обробці. Невеличкий зелений плід має магній, фосфор, мідь, калій, вітамін А та групи В. Поживні речовини лайма здатні знижувати ризики виникнення ожиріння, сприяють здоров’ю шкіри, запобігають захворюванням дихальних шляхів. До того ж лайм менш кислий за лимон, тому не настільки агресивний для шлунку, чутливого до кислоти.

Лимон та лайм особливо важливі для нашого раціону в зимові місяці. Бо їжа з високим вмістом вітаміну С може допомагати імунній системі боротися з сезонними застудами та грипом.

Чим корисна цедра лимона та лайма

Про шкірку лайма і лимона ми вирішили розказати окремо. Більшість з нас її викидає після використання. Але уявіть-но, що у поверхневій оболонці цитрусових міститься у кілька разів більше вітамінів та мінералів, ніж у соку чи м’якоті! Цитрусові біофлавоноїди у шкірці обох фруктів можуть виводити з організму токсичні сполуки, покращувати стан кісток, знижувати рівень поганого холестерину, та сприяти здоров’ю серця. Також шкірка допомагає в боротьбі з захворюваннями зубів та кровоточивості ясен, профілактикою таких захворювань, як, наприклад, гінгівіт.

Як ви вже зрозуміли, цедру цих цитрусових не бажано викидати. Її можна вживати свіжою, замороженою, дегідрованою, подрібненою або з цукром. Цікаво, що висушена шкірка в раціоні може навіть частково замінити сіль. Для цього достатньо цедру подрібнити та перемішати з сіллю та перцем.

Як вживати лимони та лайми

Lymony_Laimy_Klopotenko

Кожен з цих цитрусових має свій унікальний смак та виразний аромат. Ми вже писали поради про вживання лимона в раціоні. Вони добре пасують як для солоних, так і солодких страв. Цедра лимона надає стравам аромату та освіжального посмаку. Сік, доданий у маринади, заправки до салатів, десертів, випічки, страв з риби чи м’яса птиці, теж збагачує страву нотами цитруса та у деяких випадках пом’якшує текстуру окремих продуктів. Лимони переважно вживаються в стравах європейської кухні.

В рецептах азійських та латиноамериканських країн головуватиме зелений лайм. Його смак більш збалансований з точки зору кислот та має своєрідну гірчинку. Аромат лайма набагато виразніший за лимонний. З цим фруктом переважно готують солоні страви й вкрай рідко солодощі чи випічку. Сік лайма пасуватиме рибним стравам, рису чи локшині. З ним набудуть потужного аромату маринади для морепродуктів, заправки для салатів. Цедра ж ідеально підійде для освіжаючого чаю або літнього охолодженого напою. До речі, коли лайм визріває, він жовтіє. Але, щоб відчути смак та аромат лайма повною мірою, бажано використовувати саме зелені плоди.

Перед вживанням варто добре вимити цитрусові та протерти насухо рушником. На плодах можуть бути шкідливі бактерії, які обов’язково попадуть на м’яку частину, коли лимон чи лайм розрізатимете ножем.

Готувати – це просто!

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

 

 

Завантаження...