Як швидко розморозити м’ясо: два дієві способи

Мати м’ясо в морозилці – це зручно. Дістали, розморозили та приготувати улюблені страви. Зекономите багато часу на похід до супермаркету. Якщо ви ще з вечора знаєте, що завтра будете готувати щось м’ясне, перекладіть шматок із морозильної камери до холодильника. Воно буде поступово відтавати та рівномірно розморожуватися. Якщо ідея страви прийшла миттєво або м’ясного захотілося тут та зараз, скористайтеся швидкими способами розмороження.

Як швидко розморозити м’ясо в холодній воді

Як швидко розморозити м'ясо

Шматок помістіть у герметичний поліетиленовий пакет та перекладіть у каструлю з холодною водою. Залиште на 40 хвилин. Якщо у вас шматок великий і не встиг розморозитися за цей час, поміняйте воду в каструлі. Ми не радимо класти м’ясо у воду без пакета, бо воно втратить свою соковитість і це не пришвидшить час його розморожування. Також у каструлю не треба наливати теплу воду – понад 40-45 градусів, бо м’ясний білок почне згортатися, що вплине на смакові якості продукту. Якщо вам потрібно дізнатися, як розморожувати рибу, цей спосіб теж буде актуальним.

Розморожуйте м’ясо в мікрохвильовій печі

Якщо вам потрібно ще швидше розморозити м’ясо, скористайтеся мікрохвильовою піччю. Для цього м’ясо вийміть з пакета, перекладіть в глибоку тарілку, поставте в мікрохвильовку та натисніть «розморожування» або «швидке розморожування». Зазвичай, потім треба ввести додаткову інформацію – вагу м’яса. Це важливо для того, щоб піч вибрала правильну кількість часу. Для розморожування 500 г м’яса потрібно приблизно 5-8 хвилин. Але ми радимо пильнувати та перевіряти кожні 2 хвилини, бо трапляється так, що продукт починає готуватися.

Як не варто розморожувати м’ясо

Як швидко розморозити м'ясо

Ми розказали про швидкі та безпечні способи розморожування м’яса і варто сказати, як не треба робити. Не можна розморожувати продукт на кухонному столі в тарілці чи мисці, особливо це стосується спекотної пори. Що відбувається? Верхній його шар буде відтавати, на ньому починають розмножуватися бактерії, а всередині м’ясо залишатиметься замороженим. Поки процес повного розморожування завершиться, такий шматок вже не бажано вживати в їжу. Зовні його не придатність визначити неможливо – бо не буде неприємного запаху чи кольору, але бактерії вже зробили свою роботу.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...