Безпека понад усе! Як правильно розморозити м’ясний фарш

Правильне розморожування м’ясного фаршу гарантує безпеку страв, які ви з нього зробите. Якщо продумали, що приготувати з фаршем, або ідея виникла миттєво, у вас є 24 години, година або 5 хвилин, щоб його зробити свіжим. Вибирайте один зі способів, виходячи з обставин.

Як правильно розморозити фарш

Як правильно розморозити м’ясний фарш 

В холодильнику. Найбезпечніший спосіб розморозити фарш – в холодильнику. Поступове розморожування в прохолодному середовищі не дасть бактеріям розмножуватися, а фарш не втратить свій смак та колір.

Для цього візьміть пакет з продуктом та покладіть його на велику тарілку, бо в процесі з нього стікатиме сік. Тарілку поставте в холодильник. На цей спосіб витратите приблизно 24 години. Може статися, що плани у вас змінилися і готувати не будете, тоді перекладіть фарш в іншу чисту та суху тарілку й зберігайте його не більше доби у холодильнику.

В холодній воді. Якщо ви думали, що гаряча вода прискорить процес розмороження, мусимо вас розчарувати. Вона нагріє зовнішній шар фаршу занадто швидко, а в середині він ще буде заморожений. Це призведе до швидкого розмноження бактерій. Радимо використовувати холодну воду. Витратите на процес годину часу.

Півкілограмовий пакет фаршу у герметичному пакуванні покладіть у каструлю з холодною водою. Притисніть його важким грузом, щоб не спливав. Кожні 30 хвилин міняйте в каструлі воду. Це потрібно для рівномірного розморожування та збереження безпечної температури. З такого фаршу страви необхідно готувати одразу.

В мікрохвильовій печі. Цей спосіб розморожування фаршу найшвидший. На нього витратите від 3 до 5 хвилин в залежності від маси.

Змініть будь-яке пакування з фаршу та перекладіть його в тарілку, призначену для використання в мікрохвильовій печі. Якщо у вас є функція «розморожування», слідуйте інструкції або встановіть мікрохвильовку на 50% потужності на 2-3 хвилини. Кожні 30 секунд перевертайте м’ясо, щоб воно рівномірно розморозилося. З такого фаршу треба якнайшвидше готувати те, що ви запланували.

Чи можна повторно заморожувати фарш

Розморожений фарш не варто вдруге заморожувати. По-перше, існує ймовірність того, що повторні процеси заморожування-розморожування м’яса можуть сприятимуть розвитку бактерій. Виключенням може бути фарш, розморожений в холодильнику, якщо ви знову перекладете його в морозильну камеру протягом 12 годин. По-друге, зауважимо, що такі маніпуляції впливають на смак фаршу. Кожного разу він втрачатиме частину соків, тому страви, які ви з нього приготуєте, ймовірніше не будуть смачними.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...