Супи
Популярні рецепти
Всі Супи
Кулінарні рецепти супів
Супи займають особливе місце на нашій кухні. Незважаючи на своє французьке походження, ця страва стала повсякденною в нашому житті. Восени та взимку ми готуємо ситні і зігріваючі супи. Що може бути краще за те, як після важкого дня і морозної погоди прийти додому і насолодитися тарілкою ніжного і теплого супу? А влітку ми їх готуємо, щоб, навпаки, освіжитися. Універсальне блюдо! Але приготування супу теж вимагає до себе особливої уваги. Недостатньо просто закинути овочі і залити їх водою – тут є свої тонкощі приготування. Адже зіпсувати смак цієї страви дуже просто, а ми розповімо як цього уникнути на домашній кухні і створювати тільки кулінарні шедеври щодня.
ЧОМУ ПОТРІБНО ЇСТИ СУПИ
Кожному з нас ще змалку говорили, що харчуватися всухом’ятку (без рідких страв) – погано. І це не порожні слова, такої ж думки дієтологи і лікарі. Адже саме супи – дієтичний продукт, який до того ж допомагає при захворюваннях. Не дарма курячий суп або бульйон рекомендують вживати при застудах або харчових отруєннях. Його часто додають в раціон різних дієт, здорового харчування і рекомендують вживати дітям.
Але це ще не все. Супи сприяють активному виділенню шлункового соку і готують організм до процесу травлення. Саме тому, його подають на перше, перед основною стравою. Але і на цьому корисні властивості не закінчуються. Супи відновлюють баланс рідини, допомагають засвоюватися іншим стравам, а в холодну пору року відмінно зігрівають. Кращих вечері або обіду взимку і не придумати, погодьтеся? До того ж варіантів існує так багато!
ЯКІ СУПИ ПОТРІБНО ВЖИВАТИ В ЇЖУ:
- рідка страва не повинна бути дуже гарячою або холодною (за винятком, якщо це холодні рецепти супів за технологією приготування);
- намагайтеся робити його не надто гострим та жирним, щоб максимально зберегти його корисні властивості;
- намагайтеся варити супи не на дуже жирному бульйоні, найкраще використовувати другий бульйон після м’яса і обов’язково знімати з нього піну;
- відмовтеся від звичної “засмажки”. Таким чином утворюються трансжири, які дуже шкідливі для людського організму.
Які рецепти супів найбільш корисні
Про користь рідкої їжі ми вже говорили. Її нічим не заміниш в раціоні і потрібно вживати хоча б раз в кілька днів обов’язково. Але чи всі рецепти супів однаково корисні? Звичайно, ні. Залежно від інгредієнтів, які ми додаємо – вони будуть по різному позначатися на організмі і засвоюватися. Давайте ж знайдемо найкорисніший!
Основні рецепти супу:
- М’ЯСНИЙ СУП
- ОВОЧЕВИЙ СУП
- РИБНИЙ СУП
- КРЕМ-СУП
Більшість з нас хоча б раз готували такі страви. Деякі ж готують їх практично кожен день і вживають на вечерю чи обід. До того ж, їх можна зберігати кілька днів у холодильнику.
М’ясні супи за рецептом багаті на білок, але в них недостатньо клітковини і багато прихованих жирів. Особливо, це стосується тієї ж “зажарки” на соняшниковій олії, внаслідок якої з’являються шкідливі трансжири.
У рибних супах є білок, практично немає прихованих жирів, але там, знову ж таки, недостатня кількість клітковини. Це не робить його не корисним, просто потрібно готувати і по іншим рецептами та експериментувати.
А ось овочеві супи за рецептом – улюблені серед дієтологів. Саме їх рекомендують вживати якомога частіше в повсякденному житті. Такий рецепт супу містить велику кількість антиоксидантів і рослинної клітковини, при цьому в ньому мало жиру і він має невисоку калорійність.
Овочеві супи рекомендують вживати всім, хто стежить за своєю вагою і здоров’ям. У таких випадках краще готувати легкі варіанти традиційних рецептів без масла і жирних бульйонів.
СУПИ РЕЦЕПТИ: ЯК ПРИГОТУВАТИ СМАЧНИЙ СУП
Картопля, морква, цибуля, м’ясо і капуста – це далеко не повний перелік продуктів, на яких ґрунтуються рецепти супів. Світ їжі набагато ширше! Рецептів рідких страв існує тисячі, а то й десятки тисяч. Готувати день у день одне і теж – вам точно не доведеться!
Наприклад, в Італії готують мінестроне, у Франції – цибульний суп, американці люблять клем-чаудер … І все це можна приготувати вдома! Цей список можна продовжувати ще довго. І практично кожен традиційний рецепт супу ще має безліч версій і варіантів. Наприклад, замінюють деякі продукти в оригінальному рецепті або навпаки – додають. Це тільки покращує їх смак і робить оригінальними!
ПОРАДИ ПО ПРИГОТУВАННЮ СУПІВ ВДОМА:
- готуйте на основі прозорого бульйону;
- завжди знімайте піну, адже це – білки, що згорнулися, і вони можуть зіпсувати смак страви;
- часто в рецептах рекомендують використовувати м’ясо-кістковий бульйон – він самий ситний. Але кістки варто варити окремо від м’яса.
На сайті Klopotenko.com ви знайдете багато рецептів супів (як традиційних, так і сучасних), які точно варто приготувати для себе і своєї сім’ї. Смачного!