Перекушування: чого від них більше – користі чи шкоди

Я точно знаю, що прийом їжі повинен бути збалансованим, щоб на 3-4 години позбавити від почуття голоду. Звідси і виходить, що це три повноцінних прийоми їжі за день. Це я зараз описав ідеальний день, але бувають дні, коли немає часу, не встиг, коли одне відрядження змінюється іншим і ще багато інших обставин, які не дають сісти і повноцінно поїсти. Щоб точно зрозуміти, корисні або шкідливі перекуси, я звернувся за порадами до дієтолога Світлани Фус.

Дієтолог Світлана Фус Дієтолог Світлана Фус

Перекус – що це за прийом їжі та чи потрібен взагалі?

Якщо у вас був повноцінний і завершений прийом їжі, то перекус, як правило, вам не потрібен. Ви ситі до наступного прийому їжі, а це мінімум 3-4 години.

Але є різні життєві обставини. Відразу скажу, я завжди за те, щоб людина, коли вона голодна, поїла. Якщо видався складний день і зустріч за зустріччю, немає можливості повноцінно поїсти, а на столі тільки цукерки, то я за те, щоб іноді перекусити і цукерками. І тут питання не користі чи шкоди для організму, тут питання доцільності: з’їсти щось, щоб не було погано.

Якщо людина не знаходиться в замкнутому просторі, то у неї є вибір. У будь-якому ресторані швидкого харчування в меню знайдеться овочевий салат або якийсь гарнір. Також можна зайти в супермаркет і в якості перекусу не вибирати шоколадний батончик, а віддати перевагу сиру, лавашу та свіжим овочам або фруктам. Також в супермаркетах зараз можна придбати і готові обіди – варіантів багато, щоб з’їсти щось корисне.

перекусы

Правила для перекусів:

З’їсти щось, щоб не було погано. Якщо триразового харчування недостатньо, потрібно ввести ще один прийом їжі. Бажано, зробити його корисним, щоб складався з овочів, складних вуглеводів і білка. Якщо простіше, це може бути цільнозерновий лаваш із овочами і сиром або хумусом, або шматочком м’яса. Варіантів неймовірна кількість. До цього можна додати фрукти, сухофрукти і горіхи. Важливо пам’ятати, чим частіше ми їмо, тим частіше наш організм відповідає підйомом інсуліну, який завжди виробляється на прийом будь-якої їжі. Найбільше інсулін стимулює солодка їжа. Якщо рівень інсуліну після основного прийому їжі не встигає повернутися до норми, і організм змушений виробляти його нові порції на кожен перекус між їжею, то з часом може розвинутися чутливість клітин до нього. А це призводить до ожиріння, хронічного запалення, втоми і багатьох проблем зі здоров’ям.

Перекушування не повинні бути регулярними. Не варто навмисно робити перекушування, коли час є на повноцінний прийом їжі. Часто можна почути, що сухофрукти – відмінний перекус. Ось тільки в день можна до 20 г, але будемо чесними, хто на 20 г може зупинитися, коли голодний? Просто харчуйтеся правильно і збалансовано, щоб не мати проблем зі здоров’ям.

 

Читайте також

Завантаження...