Не лише українські: млинці з різних країн від Євгена Клопотенка

Рецепти млинців

Коржики з борошна та води людство придумало тисячі років тому. Це найпростіша їжа, яка не потребувала багато продуктів, а для приготування потрібен був лише розпечений камінь. Тому млинці можна назвати однією з найдавніших страв людства. І зовсім не дивно що схожі страви з часом з’явилися у кухнях чи не кожної країни світу. Натепер млинці мають незліченну кількість варіантів форми та начинки, різні способи приготування й споживання: від наших ніжних українських налисників з сиром до пухких американських панкейків чи хрустких японських окономіякі.

Чим відрізняються млинці в різних країнах світу?

Борошно. Ми звикли готувати млинці з пшеничного борошна, хоча інколи робимо й житні. Та насправді готувати їх можна абсолютно з будь-яким борошном: рисовим, гречаним, кукурудзяним. До борошна часто додають крохмалисті складові – батат чи картоплю, а також бобові та горіхи.

Рідина. Простіше за все зробити млинці на воді, але більш поширеними є варіанти на молоці, сироватці чи кефірі. Поширені варіанти з кокосовим молоком, вершками, які змішують з водою.

Розпушувачі та дріжджі. В деяких країнах млинці готують виключно із дріжджами та додають розпушувачі, бо там звикли саме до пухких повітряних смаколиків. В Україні ми частіше робимо тісто без цих інгредієнтів.

Спосіб приготування. Майже всюди млинці смажать на пательні, але існують і способи приготування на решітці та навіть в духовці.

Я зібрав для вас добірку рецептів млинців, де до наших українських додав кілька рецептів з інших країн. Спробуйте приготувати їх всі, аби дізнатися більше про смаки кухонь світу.

Панкейки з карамельним соусом

Панкейки з карамельним соусом

Американці не уявляють собі, що млинці можуть бути тонкими, адже вони звикли готувати повітряні та пухкі панкейки з карамельним соусом чи кленовим сиропом. Їх частіше готують невеличкими, як наші оладки, але й зустрічаються й більші за діаметром. Американські млинці вважаються одним з найпопулярніших сніданків вихідного дня.

Лефсе

Лефсе

Коли я подорожував Норвегією, то дізнався про млинці лефсе, які там популярні так само як в нас налисники. Вони особливі тим, що до тіста додають відварену картоплю. В залежності від регіонів країни лефсе подають солодкими, скручуючи в трубочку з цукром, корицею та вершковим маслом, але так само популярні й начинки з риби чи м’яса. Приготуйте та спробуйте кілька варіантів подачі.

Креп сюзетт

Креп сюзетт

Надзвичайно ароматні французькі млинці креп сюзетт з апельсиновим соком та з додаванням коньяку – неймовірно популярний десерт з особливим шармом. Їх унікальність в тому, що млинці потрібно підпалити на пательні, тоді алкоголь випарується і залишить приємний посмак. Ця страва така ж пристрасна, як і справжній французький поцілунок.

Млинці на молоці

Млинці на молоці

Я не міг обійти наші українські млинці на молоці, які ми всі так обожнюємо. Їх можна подавати зі шматочком вершкового масла, що тане й утворює ніжний соус, або загорнути у них якусь солодку чи солону начинку. Цей рецепт надзвичайно простий, тож у вас обов’язково все вийде!

Млинці з пшоном

Млинці з пшоном

Крім звичних рецептів на молоці чи кефірі, я маю для вас чудові млинці з пшоном і абрикосовим варенням. Пшоно спочатку треба трохи підварити, а потім розтовкти й додати до тіста. Такі млинці виходять трохи більш щільними та пружними, але смак точно здивує вас та ваших близьких. Для подачі ви можете взяти будь-яке варення до смаку.

Готувати – це просто!

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення