Коржики з борошна та води людство придумало тисячі років тому. Це найпростіша їжа, яка не потребувала багато продуктів, а для приготування потрібен був лише розпечений камінь. Тому млинці можна назвати однією з найдавніших страв людства. І зовсім не дивно що схожі страви з часом з’явилися у кухнях чи не кожної країни світу. Натепер млинці мають незліченну кількість варіантів форми та начинки, різні способи приготування й споживання: від наших ніжних українських налисників з сиром до пухких американських панкейків чи хрустких японських окономіякі.
Чим відрізняються млинці в різних країнах світу?
Борошно. Ми звикли готувати млинці з пшеничного борошна, хоча інколи робимо й житні. Та насправді готувати їх можна абсолютно з будь-яким борошном: рисовим, гречаним, кукурудзяним. До борошна часто додають крохмалисті складові – батат чи картоплю, а також бобові та горіхи.
Рідина. Простіше за все зробити млинці на воді, але більш поширеними є варіанти на молоці, сироватці чи кефірі. Поширені варіанти з кокосовим молоком, вершками, які змішують з водою.
Розпушувачі та дріжджі. В деяких країнах млинці готують виключно із дріжджами та додають розпушувачі, бо там звикли саме до пухких повітряних смаколиків. В Україні ми частіше робимо тісто без цих інгредієнтів.
Спосіб приготування. Майже всюди млинці смажать на пательні, але існують і способи приготування на решітці та навіть в духовці.
Я зібрав для вас добірку рецептів млинців, де до наших українських додав кілька рецептів з інших країн. Спробуйте приготувати їх всі, аби дізнатися більше про смаки кухонь світу.
Панкейки з карамельним соусом
Американці не уявляють собі, що млинці можуть бути тонкими, адже вони звикли готувати повітряні та пухкі панкейки з карамельним соусом чи кленовим сиропом. Їх частіше готують невеличкими, як наші оладки, але й зустрічаються й більші за діаметром. Американські млинці вважаються одним з найпопулярніших сніданків вихідного дня.
Лефсе
Коли я подорожував Норвегією, то дізнався про млинці лефсе, які там популярні так само як в нас налисники. Вони особливі тим, що до тіста додають відварену картоплю. В залежності від регіонів країни лефсе подають солодкими, скручуючи в трубочку з цукром, корицею та вершковим маслом, але так само популярні й начинки з риби чи м’яса. Приготуйте та спробуйте кілька варіантів подачі.
Креп сюзетт
Надзвичайно ароматні французькі млинці креп сюзетт з апельсиновим соком та з додаванням коньяку – неймовірно популярний десерт з особливим шармом. Їх унікальність в тому, що млинці потрібно підпалити на пательні, тоді алкоголь випарується і залишить приємний посмак. Ця страва така ж пристрасна, як і справжній французький поцілунок.
Млинці на молоці
Я не міг обійти наші українські млинці на молоці, які ми всі так обожнюємо. Їх можна подавати зі шматочком вершкового масла, що тане й утворює ніжний соус, або загорнути у них якусь солодку чи солону начинку. Цей рецепт надзвичайно простий, тож у вас обов’язково все вийде!
Млинці з пшоном
Крім звичних рецептів на молоці чи кефірі, я маю для вас чудові млинці з пшоном і абрикосовим варенням. Пшоно спочатку треба трохи підварити, а потім розтовкти й додати до тіста. Такі млинці виходять трохи більш щільними та пружними, але смак точно здивує вас та ваших близьких. Для подачі ви можете взяти будь-яке варення до смаку.
Готувати – це просто!