Не гірчитиме. Як приготувати пшоно, щоб смакувало якнайкраще

Пшоно є в будь-якому магазині, воно доступне, смачне, дуже корисне і входить до багатьох прадавніх традиційних українських страв. Наче досить аргументів, щоб сьогодні приготувати пшоняну розсипчасту кашу, а потім ввести цю традицію на постійній основі? Така страва буде смачним сніданком, достатньо додати фрукти, горіхи та трішки меду. Стане пречудовим гарніром до м’ясних та рибних страв. Та що там, просто посипте її твердим сиром і вже буде не відірватися. Якщо їжу не готувати, то пам’ять про неї стирається, ми ж не хочемо, щоб таке сталося з пшоном? З нашими порадами ваша каша вийде розсипчастою та ніжною на смак. І якщо у вас до цього був невдалий досвід готування, цього разу так не станеться, обіцяємо.

Як підготувати крупу для ідеальної пшоняної каші

Як приготувати пшоно

Зазвичай, пшоно продається в герметичному пакованні та вже готове до приготування. Раптом ви помітите в ньому чорні цятки – приберіть їх. Мають лишитися лише жовті крупинки.

Перевірте строк придатності. Якщо крупі вже рік, вона може більш гірчити. Щоб не гадати та одразу відкинути цю ймовірність, добре промийте пшоно під водою у дрібному ситі, а потім залийте окропом та залиште на 15 хвилин. Це допоможе позбавити гіркоти у будь-якої крупи. Ось, власне, основний лайфхак. Багато хто полишив ідею готувати кашу з пшона через гіркуватий посмак. Тепер ви знаєте, як позбутися цієї маленької неприємності.

Як приготувати розсипчасту пшоняну кашу

Як приготувати пшоно

Тримайте ще декілька порад, які зроблять вашу кашу ідеальною. Варіть у каструлі з товстим дном. Розігрівайте її з невеликою кількістю вершкового масла чи олії, а вже потім перекладіть туди промите і проціджене пшоно і гарно перемішайте. Це потрібно для того, щоб крупинки не злипалися і пшоняна каша вийшла розсипчастою.

Далі вже заливайте водою чи молоком в пропорції 1:2 та варіть на середньому вогні приблизно 20 хвилин. Не накривайте кришкою, бо каша може «утекти». За 5 хвилин до закінчення приготування посоліть. Після зніміть з вогню, накрийте кришкою та залиште на кілька хвилин «відпочити».

Також можете використати інший спосіб. Проваріть крупу 10 хвилин, посоліть, потім вимкніть вогонь, накрийте кришкою та залиште на 20-30 хвилин. За цей час пшоно запариться та дійде готовності.

За бажанням використовуйте мультиварку в режимі «Каші» та варіть 17-20 хвилин.

Смачної пшоняної каші!

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...