Від салатів до випічки. Найкращі рецепти страв з мандаринами

Кумквати, танжерини, клементини — і все це мандарини! Варіацій цього соковитого фрукта у світі налічуються понад 200 видів. Для українців же мандарини — це частинка зимових свят, їхній аромат здатен викликати хвилю ностальгії та теплих спогадів. І хоча вони чудово смакують самостійно, мандарини можуть відкрити для нас цілий світ кулінарних переживань. Від освіжаючих салатів до екзотичних десертів, від легких закусок до м’ясних страв — цим маленьким цитрусовим є чим вас здивувати!
Мандарин — невелике квіткове дерево, роду Цитрус та водночас плід цього дерева. Вважається, що мандарини походять зі стародавнього Китаю, але в наш час цей фрукт культивується у багатьох країнах, серед яких Іспанія, Туреччина, Марокко, Японія, Алжир, Бразилія та Грузія. Як і більшість цитрусових, мандарини багаті на вітаміни, клітковину та антиоксиданти. Регулярне споживання може принести багато переваг для здоров’я, серед яких: підтримка імунної системи та здоров’я мікрофлори кишківника.
Як правильно зберігати мандарини
Цілі мандарини можна зберігати при кімнатній температурі до 1 тижня та до 6 тижнів, якщо покласти їх до холодильника. Очищені мандарини слід зберігати лише в холодильнику, поклавши до герметичного контейнера. Враховуючи, що мандарини мають тонку шкірку і на 85% складаються з води — не варто зберігати їх при температурі, нижче 0 градусів Цельсія.
Також не забувайте ретельно мити мандарини перед вживанням.
Як обрати мандарин
Щоб не пошкодувати про покупку, зверніть увагу на шкірку мандарина. По-перше, вона не повинна бути липкою на дотик, це може свідчити про обробку хімічними речовинами при транспортації.
Якщо при натисканні на мандарин, на шкірці залишається помітна вм’ятина, а самому плоду бракує пружності — швидше за все такий фрукт піддавався заморожуванню. Обмерзлі плоди погано зберігаються та містять менше вітамінів.
Що приготувати з мандаринів
Мандарин, як і усі цитрусові прекрасно пасують до салатів. Сміливо поєднуйте їх із руколою, шпинатом, салатним листям, м’якими сирами (на зразок фети), а також відвареним чи запеченими курячим м’ясом.
З солодких соковитих часточок цього фрукта виходять чудові закуски. Наприклад, поєднайте скибки хрумкого багета із м’яким сиром, мандаринами та спеціями.
Оскільки в мандаринах, як і у всіх цитрусових міститься кислота, їх можна використовувати для різноманітних маринадів до м’яса. Це особливо слушна думка, якщо вам не пощастило придбати дуже кислі фрукти, і ви не знаєте як їх використати.
Мандарини у випічку додають не надто часто, а дарма. Мандаринові кекси, пироги та навіть торти — надзвичайно смачні ласощі, що прикрасять будь-який святковий стіл.
Мандарини можна додавати у смузі, желейні десерти та морозиво.