Якщо раніше ви не заготовляли картоплю на зиму і не хотіли зберігати її у квартирі, то в умовах війни все може змінитись. Цей традиційний для українців продукт наразі сприймається як стратегічний запас. Тому, якщо у вас виникає думка щось таки заготовити, то ця стаття для вас.
Картопля добре зберігається у квартирі, якщо забезпечити правильні умови. Ми підготували рекомендації, аби ви могли підготовитись до зими як належить. Зберігайте овочі, готуйте страви з картоплі та насолоджуйтеся улюбленими смаками. Ми з вами.
Правила зберігання картоплі у квартирі
Картоплю необхідно перебрати та позбутися гнилої, зеленою та порізаної, бо вона може зіпсувати іншу. Для зберігання потрібне темне, прохолодне, сухе приміщення. Ідеальна температура – 4-5 °C, а вологість 80%. Саме за таких умов картопля не буде проростати, мерзнути та зеленіти. А, отже, збережеться аж до весни.
Картопля – овоч-одинак, бо не любить, щоб біля неї лежали інші овочі. Виключення становить буряк. Він добре вбирає вологу і не дає бульбі швидко псуватися. А от інші овочі зберігайте окремо від неї.
На балконі
Якщо будете зберігати картоплю на балконі, важливо, щоб він був утеплений, а температура взимку не опускалася нижче 2 °C. В іншому разі, картопля померзне. Вживати її в їжу не можна, бо вона стане неприємно солодкою та несмачною.
З мішка-сітки перекладіть картоплю в дерев’яні ящики чи плетені кошики, утеплені пінопластом чи ковдрою та поставте в шафу чи на закриті полички. Важливо, щоб на картоплю не потрапляли сонячні промені, бо вона позеленіє. Її вже не можна буде вживати в їжу, бо міститиме небезпечну для організму отруту – соланін.
В коморі
Якщо у вас це приміщення сухе й там не буває дуже спекотно, то воно теж підійде для зберігання картоплі. В цьому випадку картоплю можна залишити у мішках чи перекласти в дерев’яні ящики. Поліетиленові мішки краще не використовувати, бо картопля так зіпріє, особливо якщо була вологою під час купівлі.
На кухні
Якщо у вас невеличка кількість картоплі і ви знаєте, що ви її з’їсте протягом тижня, зберігайте на одній з поличок кухні. Важливо, щоб вона була якнайдалі від духовки. В цьому випадку перекладіть картоплю в паперовий мішечок, який можете використовувати кілька разів за умови, що він залишатиметься сухим. Чи, якщо дозволяє розмір шафки, залиште в пропіленовому мішечку або мішку-сітці. Але вона повинна бути чиста, аби не забруднити шафку.
В холодильнику
Невелику кількість картоплі можна зберігати в холодильнику — в ящику для фруктів та овочів, якщо там є місце.
Помийте її та викладіть на паперовий рушник. Залиште, щоб повністю та добре просушилася. Потім перекладіть в ящики. Можна використовувати мішечки з тканини чи паперові. Якщо залишите в поліетиленових пакетах, то з’явиться конденсат та овочі швидше зіпсуються.
Готувати – це просто!