blank

Автентична Україна. Рецепт варених картопляних палюшок зі шкварками

  • Приготування
    45 хвилин
  • Порції
    6
  • Складність
    Легко

Якщо в Італії готують ньокі, то у нас є своє, рідне, українське – картопляні палюшки, які традиційно відварюють у підсоленій воді. На смак вони дещо схожі на галушки, а за формою на пальчики. Цю страву готувати дуже просто, адже всі інгредієнти зазвичай є вдома. Натомість картопляні палюшки в рази урізноманітнять ваше повсякденне меню. Подавайте їх до столу зі смачними шкварками, йогуртовим соусом чи сметаною із зеленню. Також у пригоді стануть картопляні палюшки в духовці, які схожі на маленькі пиріжечки. Їх зручно взяти з собою в офіс чи дорогу.

Як приготувати картоплю для палюшок

Для приготування палюшок необхідно відварити картоплю шматочками та злити добре воду. Для цього перекиньте її в друшляк і поверніть в каструлю. Потім потовчіть товкачем чи ложкою. Не використовуйте блендер, бо пюре стане клейкої консистенції, а нам це не потрібно. Підійде і картопля, яка була зварена вчора. Також якщо ви робили вареники з картоплею, тісто скінчилося, а начинка ще є – беріть її на приготування палюшок.

Як приготувати картопляні палюшки

Інгредієнти

Картопляні палюшки: покроковий рецепт

Крок 1

Очистьте 4 картоплини та поріжте довільними однаковими шматочками. Викладіть у каструлю, залийте водою, додайте дрібку солі та варіть до готовності. Приблизно 20-25 хвилин. 

Крок 2

Злийте з картоплі воду та потовчіть товкачиком. Нам потрібно 300-400 г картопляного пюре. Залиште його повністю охолонути. 

Крок 3

Додайте до картоплі 2 ст. л. борошна та 1 ст. л. крохмалю, вбийте яйце та замісіть тісто.

Крок 4

Потім сформуйте палюшки. Відділіть шматок тіста, формуйте із нього тоненьку ковбаску та відрізайте шматки довжиною 5-6 см.

Крок 5

Закип’ятіть воду в каструлі, додайте сіль до смаку, перекладіть палюшки та варіть 2 хвилини після того, як спливуть.

Крок 6

Для подачі палюшок зробіть шкварки. Поріжте 100 г сала на кубики, перекладіть в суху пательню та смажте, поки шматочки добре зарум’яняться. Полийте шкварками та смальцем палюшки та одразу подавайте до столу.

Деталі та секрети приготування трьох українських страв на противагу закордонним дивіться у відео

Готувати – це просто!

Відгуки

  • Наталка Лазаренко

    Чудо, у нас теж є схожий рецепт, який називається Пальчики. На жаль, через радянську стандартизацію та русифікацію багато з цих унікальних рецептів були забуті або неправильно названі. Пальчики, палюшки і так далі часто просто об’єднують під новою назвою ліниві вареники. Традиційно в палюшках немає сиру, як у ньоккі, а в лінивих варениках має бути лише сир, борошно та яйця. Але пальчики унікальні, в них має бути і картопля, і сир, щоб вони були дуже ніжними. Пальчики також можна начинити м’ясом, як литовські цепеліни. На Чернівщині навіть є місце Пальчики. Дякуємо, що нагадали нам, хто ми.

  • Анастасія

    Дякую за чудовий рецепт!

  • Alla Zabrodska

    Приготувала за вашим рецептом і зрозуміла, що це Вау! Ви чарівник! Дякую!

  • Євгенія

    Євгене, можливо підкажете приблизну вагу картоплі яку використовували, моє 4 можуть бути як ваші 2 🙂

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...