Як приготувати креветки

Креветки – найпопулярніші і відносно доступні морепродукти. Вони є практично в кожному супермаркеті – самих різних розмірів і видів. Попит на креветки не зупиняють навіть публікації про те, як їх штучно вирощують і як це все не корисно. Особисто я не знаю, кому тут вірити, але одне мені ясно точно – креветки люблять за ніжний смак і купують протягом всього року. Просто поїсти з пивом, приготувати салат або на грилі разом з іншими продуктами. На жаль не всі знають, як приготувати креветки, так щоб залишити в них максимум смаку. У цьому матеріалі я спробую розповісти вам, як підготувати їх до приготування і як смачно приготувати.

Як вибрати креветки в магазині

У супермаркетах продається така кількість креветок, що не відразу розумієш, які потрібно купувати. Різниця є не тільки в розмірі, але і ступеня підготовки продукту. Є сирі, а є варено-морожені, є разом з головою, а є хвости в панцирі та без. Загалом, вибрати важко. Скажу відразу, що мені більше подобаються сирі заморожені або охолоджені. Ті, які сірого кольору – саме такий колір мають не варені креветки. А ще смачні креветки невеликого розміру, ті, що в м’яких пачках. Цілі, разом з головою, відварені та заморожені прямо в морі. Менше за все мені подобаються повністю очищені креветки. Не знаю чому, але вони мають не такий яскравий смак, ніж ті, які продаються в панцирі. Але, безумовно, кому як до вподоби.

Як приготувати креветки

З цим взагалі все дуже просто. Варено-морожені креветки, а в більшості випадків мова йде про них, в принципі, не потребують ніякого приготування. Їх досить просто розморозити на нижній полиці холодильника і обдати окропом, щоб краще промити від залишків глазурі і краще розкрити смак.
У мене для цього є спеціальний термопот Panasonic. Я періодично заповнюю його ємність об’ємом 4 літри і протягом всього дня можу отримати окріп просто натисканням кнопки.

ТермопотДо речі, такий спосіб «приготування» годиться не тільки для маленьких креветок, але і для досить великих варено-морожених ракоподібних. Якщо ви вирішите приготувати салат з креветками або будь-яке інше блюдо, вам доведеться їх повністю очистити.

Як очистити креветки

Спосіб очищення цих ракоподібних однаковий для всіх видів і розмірів і полягає у видаленні панцира. М’ясо використовують тільки з хвоста, а ось голови не використовують, хіба що ви вирішите приготувати креветковий біск (суп на основі потрухів ракоподібних).
Спочатку у повністю розмороженої креветки видаляють голову. Будьте обережні, на голові креветок є досить гострий гребінь, яким можна порізатися.

как очистить креветки от головы

Після видалення голови потрібно видалити панцир з хвоста, власне там знаходиться цінне м’ясо креветки.

как очистить хвосты креветок

В самому кінці хвоста м’ясо глибоко входить в хвостовий плавець, тому найчастіше від панцира залишається одна фаланга панцира з хвостом. Коли вся інша частина хвоста почищена, досить притримати хвіст креветки і потягнути за очищену частину м’яса. Хвостик має легко витягнутись.

как приготовить креветки

Якщо у вас маленькі креветки, то досить буде цих пунктів, але якщо ви взяли креветки більш крупного розміру, то вам доведеться видалити черевний ланцюжок. Він розташований по всій довжині хвоста. Для того щоб його видалити потрібно зробити неглибокий надріз гострим ножем.

Потім просто зачепить черевний ланцюжок ножем і акуратно видаліть його. Після цього хвости креветок можна використовувати в їжу або для приготування страв.

Що приготувати з креветок

Якщо ви купили сирі морожені або охолоджені креветки, то кращого способу, ніж відправити їх на гриль просто не існує. Досить скропити їх лимоном і додати трохи часнику. Замість гриля можна використовувати звичайну пательню. Викладіть на неї креветки, збризніть оливковою олією, соком лимона і покладіть зубчик часнику для аромату.

Суп том ямКреветки ідеально доповнять будь-який суп – їх додають в традиційний тайський том-ям. А цього літа я відкрив для себе ще одну дивовижну страву – кебаб зі свинини з креветками. Досить додати трохи подрібнених креветок в свинячий фарш і ваші котлети або кебаб стануть божественно смачними.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...