Перевірені рецепти бісквіта, які виходять у всіх

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Бісквіт — основа основ кондитерської справи. Багатошарові торти тістечка, рулети та десерти починаються саме з випікання вдалого повітряного бісквіта. Спекти його насправді не складно, але потрібно знати певні нюанси та секрети, а також користуватися лише перевіреними рецептами. Якраз такі перевірені та надійні рецепти бісквіта ми зібрали для вас на цій сторінці.

Що таке бісквіт

Торт, на основі бісквіта

Бісквіт — це легкий та повітряний вид тіста, яке готується на основі зі збитих з цукром яєць. При цьому вміст жиру у складі бісквіта дуже низький, що робить цей вид випічки особливо легким та пишним. Головною особливістю бісквітів є наявність в них великої кількості бульбашок повітря, які й підіймають тісто під час випікання, надаючи випічці повітряної текстури.

Бісквіти чудово смакують самі по собі, але зазвичай використовуються як коржі в багатошарових тортах, трайфлі або пляцках. Іншим варіантом сервірування бісквіта є поєднання його з солодкими кремами, фруктами та посипкою з цукрової пудри. Також на основі бісквітного тіста випікаються фруктові ягідні пироги, наприклад популярна шарлотка з яблуками.

У якій формі краще випікати бісквіт

Викладання тіста у форму

З нашого досвіду, для випікання бісквіта краще використовувати роз’ємні металеві форми, бажано з антипригарним покриттям. По перше, з таких форм дуже легко витягнути готову випічку, не пошкодивши її. А, по-друге, бісквіт у тонкій металевій формі однорідно пропікається як з боків, так і всередині. При цьому розмір форми залежатиме від кількості інгредієнтів та бажаної висоти бісквіта та різнитиметься від рецепта до рецепта.

Якщо ви випікаєте бісквіт мультиварці, з чаші мультиварки виходить чудова форма. Зазвичай чаша має антипригарне покриття, яке не потребує навіть змащення олією. Втім якщо покриття вашої чаші трохи стерлося від часу, змастіть її невеликою кількість олії чи вершкового масла та покладіть на дно кружальце пергаментного паперу.

Як приготувати бісквіт, щоб він точно вдався

Бісквіт з полуницею

  • Збивайте яйця до пишної піни та консистенції, що нагадує густу сметану. Яйця бажано брати кімнатної температури, цукор можна додавати поступово. Збивати інгредієнти слід не менш як 10 хвилин.
  • Вмішувати борошно в яєчну масу слід обережними хвилеподібними рухами. Рухаючи силіконовою лопаткою знизу вгору, важливо не порушити повітряну консистенцію тіста.
  • Не змушуйте бісквітне довго тісто чекати та випікайте його одразу, щоб зберегти повітряні бульбашки.
  • Ставте бісквіт лише у розігріту духовку, ніколи в холодну.
  • Не відкривайте дверцята під час усього процесу випікання бісквіта. особливо критичними є перші 30 хвилин.
  • Готовий бісквіт потрібно викласти на чисту металеву решітку та залишити охолоджуватися до кімнатної температури.

Чому не підіймається бісквіт. Найпоширеніші помилки

Неякісний розпушувач. Якщо ваш бісквіт зовсім не піднявся, ймовірно не спрацював розпушувач. Перед використанням завжди перевіряйте його термін придатності. Якщо ж відкрита пачечка розпушувача давно лежить на дні шухляди, краще не ризикувати.

Недостатньо збиті яйця. Під час збивання яєць з цукром, ви насичуєте масу повітрям, і саме повітря дозволяє тісту піднятися.

Духовка не підтримує стабільну температуру. Газові духовки бувають дуже вередливими, а бісквіт любить стабільну температуру під час усього процесу випікання. Також не рекомендуємо відкривати дверцята духовки без нагальної потреби.

Ви не дотрималися рецепту та зменшили кількість яєць. Якщо кількість цукру в рецепті бісквіта зазвичай можна трішки скоригувати, то маса яєць повинна залишатися незмінною. У своїх рецептах ми використовуємо яйця С1, якщо ваші яйця маленькі, можливо їхню кількість потрібно збільшити.