Вінегрет – це та історія, коли в одному салаті легко компонуються овочі та бобові. Ідеальний, щоб наситити організм корисною клітковиною та насолодитися чудовим смаком. Він стане у пригоді у холодну пору року, коли асортимент овочів не такий широкий, як влітку. Якщо запланували зробити вінегрет, овочі приготуйте заздалегідь, адже вони повинні повністю остигнути. Зваріть їх чи запечіть в духовці – виберіть, як вам зручніше. І, звісно, яким би не був смачним класичний рецепт цього салату, закликаємо вас готувати не тільки його, а находити нові смакові враження. У пригоді буде наша добірка різних рецептів вінегрету.
Класичний вінегрет
Солодкий буряк поєднується з морквою, картоплею, хрусткими огірками чи квашеною капустою та квасолею. За бажанням додається зелений горошок для різноманіття текстур. Все це – простий рецепт класичного вінегрету, справжня вітамінна бомба, тому готуйте про запас. Салат постоїть, добре просочиться соками та стане ще смачнішим. Якщо не хочете витрачати час на приготування квасолі, візьміть консервовану. Буряки виберіть маленькі чи середнього розміру, тоді вони швидше зваряться. Якщо не впевненні в тому, що вони будуть солодкі, в процесі варіння додайте трішки цукру. Зазвичай, класичний вінегрет заправляють лише запашною олією, а ми пропонуємо для більш насиченого смаку додати гірчицю в зернах та винний оцет.
Вінегрет з авокадо
А якщо до вінегрету додати м’яке та маслянисте авокадо та трішки горіхів? Отримаєте вишуканий салат з цікавим смаком. А щоб буряк та морква мали більш насичений смак та не змінили свій яскравий колір на світліший, пропонуємо їх запекти в духовці. Приготуйте вінегрет з авокадо до м’ясних та рибних страв чи на святковий стіл. А ще візьміть його з собою на роботу як перекус чи у подорож. Він може певний час зберігатися без холодильника.
Вінегрет з козячим сиром
Приготуйте класичний вінегрет, але на цей раз без квасолі, зате з м’яким козячим сиром, яким посипте салат при подачі. Він додасть ніжної текстури, урізноманітнить його смак і зробить більш поживним. Для вінегрету з козячим сиром пропонуємо додати ще трішки червоної цибулі, але щоб відчути легку пікантність, наріжте її дуже дрібно.
Вінегрет із запечених овочів
Запечені овочі – це не тільки неймовірно смачно, а й зручно. Буряк для вінегрету вариться щонайменше годину, а це означає, що цей час повинна працювати витяжка, та й каструлю потім треба ще відмити. Простіше – загорнути його у фольгу і запікати в духовці. Те саме пропонуємо зробити й з іншими овочами – картоплею та морквою. Таким чином ви ще й їх природну соковитість збережете. Вирішено, готуємо вінегрет із запечених овочів, щоб спростити собі роботу на кухні.
Вінегрет із красною рибою
Хочете отримати новий смак звичної страви? Спробуйте замінити квасолю чи горошок сочевицею та додайте шматочки ніжної слабосолоної червоної риби для більшої поживності. Для страви беріть зелену сочевицю, вона добре тримає форму при варінні, а нам це і потрібно. Подавайте вінегрет з червоною рибою як основну страву зі свіжим хлібом чи брускетами.
Готувати – це просто!