Цибуля надає смак та соковитість стравам, робить їх ароматними та прибирає запах, який вам не подобається, скажімо, якщо готуєте річкову рибу. Цей овоч настільки популярний, що його тільки в десерти не додають. Хоча, ні, роблять цибулевий солодкий конфітюр. Одним словом, цибуля – овоч номер один для приготування смачної їжі. І зручно, коли вона під рукою, а у квартирі знайдуться місця для її тривалого зберігання.
Як зберігати цибулю
Ми вже розповідали, як зберігати картоплю та для цибулі потрібні такі ж умови. Спочатку переберіть її. Якщо потрапить гнила чи мокра, тоді є висока ймовірність, що й інші зіпсуються. Лушпиння не потрібно знімати, але якщо верхній шар уже відшарувався, приберіть і його.
Місце для зберігання цибулі має бути темним, прохолодним та добре провітрюватися.
Оптимальна температура – 7-13 °C. Не кладіть цибулю поруч з овочами, які виділяють багато вологи: картопля, селера та буряк. Якщо у вас багато цибулі, раз на два місяці перебирайте її, щоб упевнитися, що не з’явилася гнила.
На балконі
Цибуля добре зберігається на балконі в спеціальних сітках, картонних коробках з отворами для вентиляції, дерев’яних ящиках та в мішках з мішковини. Якщо у вас підлога з підігрівом, впевніться, що дотримана правильна температура на балконі та не ставте на неї ємність з овочами. За низьких температур, укутайте цибулю в ковдру, можна, у декілька шарів.
В холодильнику
Цибуля добре зберігається в холодильнику в місці для овочів. Але туди вмішається всього 3-4 кг. Впевніться, що ящички сухі та розкладіть овочі в них. Не варто тримати цибулю в поліетиленових пакетах, бо з’явиться волога, яка швидко зіпсує її.
В полиці на кухні
Якщо у вас небагато цибулі й ви знаєте, що використаєте її за місяць, зберігайте в картонному ящику з вентиляцією в нижній поличці кухні, але якомога далі від плити.
В морозилці
При заморожуванні цибуля не втрачає свої смакові та корисні якості, а ще це зручно – завжди мати під рукою нарізані різними способами овочі. Зробіть пір’я, кубики та просто розріжте навпіл для додавання в перші страви та бульйони. Розкладіть цибулю у невеличкі герметичні пакети розміром 20 на 30 см, але повністю їх не заповнюйте. При заморожуванні, цибуля збільшиться в обсязі та може порвати пакет. Перекладіть їх в морозильну камеру в один шар. Після повного заморожування трішки струсіть, щоб від’єдналися ті частинки, які прилипли. Потім для економії місця викладайте пакети один на один.
Готувати – це просто!