Як зберігати цибулю, щоб вона довго пролежала та не гнила

Цибуля надає смак та соковитість стравам, робить їх ароматними та прибирає запах, який вам не подобається, скажімо, якщо готуєте річкову рибу. Цей овоч настільки популярний, що його тільки в десерти не додають. Хоча, ні, роблять цибулевий солодкий конфітюр. Одним словом, цибуля – овоч номер один для приготування смачної їжі. І зручно, коли вона під рукою, а у квартирі знайдуться місця для її тривалого зберігання.

Як зберігати цибулю

Як зберігати цибулю

Ми вже розповідали, як зберігати картоплю та для цибулі потрібні такі ж умови. Спочатку переберіть її. Якщо потрапить гнила чи мокра, тоді є висока ймовірність, що й інші зіпсуються. Лушпиння не потрібно знімати, але якщо верхній шар уже відшарувався, приберіть і його.

Місце для зберігання цибулі має бути темним, прохолодним та добре провітрюватися.

Оптимальна температура – 7-13 °C. Не кладіть цибулю поруч з овочами, які виділяють багато вологи: картопля, селера та буряк. Якщо у вас багато цибулі, раз на два місяці перебирайте її, щоб упевнитися, що не з’явилася гнила.

На балконі

Цибуля добре зберігається на балконі в спеціальних сітках, картонних коробках з отворами для вентиляції, дерев’яних ящиках та в мішках з мішковини. Якщо у вас підлога з підігрівом, впевніться, що дотримана правильна температура на балконі та не ставте на неї ємність з овочами. За низьких температур, укутайте цибулю в ковдру, можна, у декілька шарів.

В холодильнику

Цибуля добре зберігається в холодильнику в місці для овочів. Але туди вмішається всього 3-4 кг. Впевніться, що ящички сухі та розкладіть овочі в них. Не варто тримати цибулю в поліетиленових пакетах, бо з’явиться волога, яка швидко зіпсує її.

В полиці на кухні

Якщо у вас небагато цибулі й ви знаєте, що використаєте її за місяць, зберігайте в картонному ящику з вентиляцією в нижній поличці кухні, але якомога далі від плити.

В морозилці

При заморожуванні цибуля не втрачає свої смакові та корисні якості, а ще це зручно – завжди мати під рукою нарізані різними способами овочі. Зробіть пір’я, кубики та просто розріжте навпіл для додавання в перші страви та бульйони. Розкладіть цибулю у невеличкі герметичні пакети розміром 20 на 30 см, але повністю їх не заповнюйте. При заморожуванні, цибуля збільшиться в обсязі та може порвати пакет. Перекладіть їх в морозильну камеру в один шар. Після повного заморожування трішки струсіть, щоб від’єдналися ті частинки, які прилипли. Потім для економії місця викладайте пакети один на один.

Готувати – це просто!

Завантаження...